Back to Question Center
0

Dejte si pozor na Reaper, nový druh Botnet - Semalt Expert

1 answers:

Botnety zachycují přes milion počítačů a mobilních zařízení a stále rostou v počtu. Bezpečnostní analytici vydali vážné varování o novém botnetu známém jako Reaper. Předpokládá se, že se jedná o počítačový hurikán, který narušuje internetové služby a více zařízení po celém světě. Nejhorší je, že to může být instalováno na vašem osobním počítači bez vašeho vědomí. Jack Miller, Senior (Senior Customer Success Manager), říká, že může proniknout i do takových zařízení, jako jsou routery, smartphony a další, a je velmi nebezpečný.

Co je to botnet?

Botnet je obrovská sbírka online škodlivých zařízení, která se ovládají centrálním počítačem. V zásadě je to v pořádku, kromě toho, že sdružuje velké množství infikovaných počítačů, směrovačů, tabletů a smartphonů a infikuje několik nových zařízení s malware a viry. Jedna z nejzákladnějších částí je, že uživatelé ani neví, že jejich zařízení byla nakažena botnety, neboť tento malware běží tiše a provádí hanebné činnosti.

Botnety se také používají ke snížení a cílení některých on-line služeb, jako je DDOS (Distributed Denial of Services), a také poskytují velké množství spamových kampaní. myšlenka, že botnety infikují počítače, je pro spammery snadné ukrást vaše osobní data. Nejhorší je, že kyberneptici vytvářejí botnety a prodávají je účastníkům, kteří je používají k provádění počítačové kriminality po celém světě.

Před několika měsíci botnet Mirai způsobil vážné narušení ve Spojených státech a infikoval mnoho směrovačů. Využila některé zranitelnosti v nastavení zabezpečení zařízení a nejzranitelnější byl Reaper.

Co je to Reaper?

Reaper může snadno přemýšlet cestu k stále většímu počtu počítačových a mobilních zařízení a představuje vážnější hrozbu než jeho předchůdci. Bezpečnostní analytici přinesli problém veřejnosti, protože chtěli, aby všichni věděli o botnetu, který infikoval řadu směrovačů po celém světě.

Tým zaznamenal nárůst pokusů proniknout do ochrany IoT IPS a rozsah takových převzetí se stal okamžitě zřejmý. Více než dva milióny organizací si stěžovalo na infikované zařízení jak v Austrálii, tak ve Spojených státech. Výzkumný tým navrhl, že další kybernetické hurikány chystají přijít.

Jak zastavit Reaper od infikování vašeho zařízení?

Od této chvíle jsou všechny infekce spojené s Reaper omezeny na směrovače a kamery založené na internetu. V počítači nebo v mobilním zařízení byste však měli instalovat antivirový program, který chrání vaše zařízení před touto chybou. Macy a počítače jsou vůči tomuto typu malwaru velmi zranitelné, takže byste měli vyzkoušet BitDefender. Uživatelé zařízení Android a tablet mohou zabránit jejich zařízením instalovat vhodný software Source .

November 26, 2017