Back to Question Center
0

Duplikovat nebo ne duplikovat? - Expert of Semalt, Natalia Khachaturyan ví správnou odpověď!

1 answers:

Duplicitní obsah vyvolal zmatek mezi odborníky na SEO po delší dobu. Je to pocit, že SEO bugbear musí být odstraněn, jinak by to mohlo způsobit, že vaše stránky budou odstraněny z hodnocení. Přestože duplicitní obsah přichází s penalizací, existuje způsob, jakým Google využívá algoritmus hodnocení, aby zajistil, že duplicitní materiál neovlivní ostatní stránky vašeho webu.

Strategista obsahu Semalta Natalia Khachaturyanová uvádí, že společnost Google nezahrnuje duplicitní obsah za předpokladu, že existuje další stránka s podobným obsahem, který je na webu oblíbenější. Pokud vaše webové stránky obsahují více stránek se stejným obsahem, bude mít Google těžké se pokusit vybrat správnou verzi. Zobrazí pouze jednu verzi obsahu ve výsledcích vyhledávání a ostatní verze budou skryty. Mnoho SEO odborníků to považuje za trest. Ve scénáři se vyskytují tři věci:

  • Společnost Google nehodnotí stránku,
  • Hmotnost této stránky je zanedbatelná,
  • Místo bude označeno jako spolehlivý zdroj kvality a jedinečného obsahu,

To dává správcům webů pocit, že se jedná o trest, ale je důležité vědět, že to nemusí být všechny vyhledávače . Existuje mnoho strategií používaných v duplikátovém obsahu, ale ne všichni jsou v nejlepším zájmu uživatelů a vyhledávačů webových stránek.

Existuje mnoho sítí používaných těmito webovými stránkami, které jsou specifické pro zdvojení obsahu s nadějí, že by to mohlo zachytit provoz vyhledávacích služeb. Nejsou určeny k přidávání jakékoliv hodnoty webu a obecně nepřidávají žádnou hodnotu. Musíte zvážit množství obsahu, abyste přišli s plánem vědět, kam se vyhledávač pokazil. Existuje mnoho druhů duplicitního obsahu, které zahrnují:

Kopírované stránky

Jako vlastník webu se můžete setkat s cenným obsahem na jiné webové stránce. Po přečtení obsahu máte pocit, že byste jej chtěli sdílet na vašem webu. Nicméně to není dobrý nápad, protože to není váš originální obsah a bude špatně hodnocen. Nakonec může tato praxe vést k celkovému poklesu skóre domény vašich webových stránek.

Nejlepší způsob, jak tento problém vyřešit, je použití kanonické značky s více doménami. Přidejte ji a ukažte, že původní obsah je na jiném webu. Vyhledávače pak budou vědět, že obsah byl zkopírován a je na vašem webu záměrně.

Musíte si uvědomit, že v tomto případě veškerá váha odkazu půjde na zdroj obsahu. Tímto způsobem, pokud použijete mnoho odkazů, si zachováte malé procento váhy. Pokud lidé rádi obsah, počet návštěv stránek může překročit snížení počtu stránek.

Duplicitní informace o výrobku

Vezměte si situaci, kdy vlastníte společnost, která získává produkty od různých výrobců. Budete potřebovat informace, jako jsou popisy, specifikace a obrázky, které byste si na své stránky mohli dát. Poskytnete přesné informace uvedené výrobcem.

Jak to opravit: budete muset nastavit váš web od sebe. Budete muset přepisovat popisy a zveřejňovat jedinečné fotografie pro váš produkt, které můžete získat z jiných stránek, jako jsou recenze produktů.

Nevýhoda: strategie může být časově náročná, protože musíte shromažďovat užitečné informace pro popis produktu.

Seznamy více produktů

Jedná se o generování adres URL nebo pokud má váš web mnoho stránek popisujících podobné jádrové produkty.

Jak problém vyřešit: například pokud se jedná o pět položek a vy generujete novou adresu URL při každém řazení zboží pravděpodobně podle velikosti a ceny namísto abecedního pořadí, budete mít méně stránek se stejným obsahem na různých adresách URL.

Duplicitní obsah může být stresující. Pokud jste o této problematice vědomi dostatečně brzy, pomůže vám to vyřešit ještě předtím, než ovlivní vaše hodnocení. Budete schopni přijít s plány na to, jak zajistit, aby hmotnostní průchod přes duplikaci neměl významný vliv na vaše hodnocení. Řešení těchto otázek mohou být časově náročné, ale stojí za to, protože pomáhá při vytváření vysoké návratnosti investic při každé návštěvě vašich webových stránek Source .

November 26, 2017