Back to Question Center
0

Expert z Semaltu: Editace Wiki

1 answers:

Wikipedia je encyklopedie s celosvětovým úspěchem více než 3,3 milionu článků v angličtině. Wiki umožňuje uživatelům internetu zveřejňovat komentáře přímo bez jakékoliv formy cenzury. Ve skutečnosti může být editováno jakýmkoli uživatelem a současně získá přístup k více než miliardě uživatelů - maize-wheat. Mnoho lidí se může zajímat, zda jsou informace na Wiki legitimní. Překvapivě je mnoho lidí ochotno zveřejnit důvěryhodné informace na Wikipedii. Wikipedia je zdaleka jednou z nejlepších on-line formulářů encyklopedie na světě.

Julia Vashneva Senior Senior Customer Success Manager, uvádí, že internetové stránky elektronického obchodování a další spuštění online mohou získat výhodu, že se objeví na Wiki. Především je to znamením důvěryhodnosti i legitimity. Navíc mají lidé možnost komentovat nebo kritizovat jakoukoli informaci přítomnou na Wikipedii. Různí vědci vyvinuli studie založené na komunitních sítích Wiki. Různí jednotlivci mohou z různých důvodů používat své značky na různých úrovních. Níže uvádíme několik tipů, které pomohou webové stránce získat přístup do vyhledávací databáze Wikipedia:

Zaregistrujte si účet. Stejně jako většina webových stránek je nezbytné zaregistrovat účet na svých stránkách. Účet umožňuje uživateli získat různé výhody, jako je anonymita a osobní bezpečnost. V libovolném výklenku obsahu se objevuje mnoho výhod získání anonymního uživatelského jména pro počítačovou bezpečnost.

Naučte se pět pilířů. V Wiki existuje pět základních principů, které se uživatelé musí naučit uspět. Tyto pilíře tvoří povinné dodržování všech uživatelů této webové stránky. Lidé by neměli využívat Wikipedii k tomu, aby nasměrovali své osobní potřeby i sobecké ideologie a teorie. To je důvod, proč je citování relevantních zdrojů na Wikipedii nezbytné .

Buďte odvážní ve vaší zprávě. Abyste byli úspěšní ve Wiki, potřebujete tučnou zprávu a pocit autority. Existují tisíce nových uživatelů Wiki. Ve Wikipedii musí být vaše značka autoritativní ve vašem cíli.

Poznej své publikum. Zveřejňování obsahu zaměřeného na cílové místo je zásadní. Vzhled je také důležitý, zvláště pokud by značka měla zapojit pouze příslušné publikum, aby celý proces fungoval. Hlavně publikum přináší více návštěvníků do vaší skutečné domény, jejíž odkaz je přítomen ve Wiki.

Neplagiátujte. Buďte originální ve svém obsahu a značkách. Účelem vytváření uživatelských účtů je zajistit, aby problémy s autorskými právy neměly vliv na výkon stránek.

Ujistěte se, že používáte citace. Jednou z možností, jak získat příspěvek, je prostřednictvím citací. Vzhledem k tomu, že váš obsah odkazuje na jiné publikace, existuje pocit relevance i vysoká účast uživatelů v konkrétním výklenku.

Vyhněte se vlastní propagaci. Wikipedia není platformou, která by umožňovala zveřejňovat nic v osobním nebo neformálním kontextu. Wiki dává příležitost používat moderní elektronický systém Wikipedia.

Závěr

Wiki může být zásadním průlomem při online spuštění. Výsledkem je, že může pomoci lidem získat publikum nad rámec současného dosahu. Wiki může vystavit firmu zákazníkům online formou sdílení znalostí. Pro začátečníky je možné na Wikipedii získat jakoukoli pomoc způsobem, jakým jsou předměty přítomny.

November 26, 2017