Back to Question Center
0

Je Wiki jako demokratická, jak si myslíte? - Profesionální názory Semalt

1 answers:

Různé studie ukázaly, že řada redaktorů je zodpovědná za publikování a úpravu různých stránek Wikipedie. Oliver King, odborník na Semalt se domnívá, že je bezpečné říci, že Wikipedia je nejznámější online bezplatná encyklopedie. Sorin Adam Matei, profesor komunikační školy Briana Lamba z Purdue University, spolupracoval s Brianem Brittem, výzkumným pracovníkem a odborným profesorem masové komunikace a žurnalistiky na státní univerzitě v Jižní Dakotě a vysvětlil, kdo poskytuje velké množství článků na Wikipedii.

Úspěšně přistupovali ke všem článkům Wikipedie a snažili se je přeložit do různých jazyků od roku 2001 do roku 2010 - ratings of long term care insurance policies. Nejlepší spisovatelé a editoři jsou vybíráni k tomu, aby vytvořili články Wikipedie a pouze zkušení redaktoři mohou publikovat svůj obsah.

Matei říká, že to, co vidí a pozoruje, je jasné vedení, které se nedávno objevilo. Mají skupinu spisovatelů a redaktorů, kteří jsou odpovědní za formování obsahu a pracují tvrdě nepřetržitě, aby publikovali kvalitní a autentický obsah na Wiki. Tito redaktoři mají formu agendy a jsou řízeni smyslem pro zodpovědnost stejně jako náboženské a politické hnutí.

Znalec také tvrdí, že špičkoví redaktoři a spisovatelé Wikipedie jsou zodpovědní za vytvoření osmdesáti procent článků. Tento poměr byl konstantní a redaktoři a tvůrci změnili své strategie s časem.

V daném okamžiku existuje osoba, která vede skupinu redaktorů. Myšlenka, že formují to, co lidé vědí, jim dává smysl pro úspěchy. Britt a Matei napsali zcela novou knihu nazvanou Strukturální diferenciace v sociálních médiích: Adhocracy and Entropy. Tato kniha vrhá světlo na to, jak se Wikipedia stala recenzovanou stránkou a nejvíce autentickou encyklopedií na internetu.

Odborníci a odborníci ji vyvinuli, ale někteří jsou zkušenější než ostatní. Někteří vědci zjistili, že Wikipedia je webovou verzí lidské organizace a sleduje evoluční cestu. Od jednoduché a přímočaré podnikatelské až po byrokratické, každý závisí na Wikipedii, neboť je to nejlepší online zdroj informací.

Brittova kniha uvádí různé zajímavé a užitečné poznatky o tom, jak se ve světě komunikace objevují nové elity. Zdůrazňuje také, jak se skupiny sociálních médií postupně vyvíjely.

Adhocracy je specifické místo, stejně jako Wikipedia, a organizační systém ho orchestruje. Spojuje stabilní a silnou hierarchii s individuální mobilitou. Wikipedia má rozsáhlou škálu dat, článků a obsahu v různých jazycích a redaktoři jsou vyzýváni, aby vytvořili chybějící články o této obří encyklopedii. Je bezpečné říci, že Wikipedia existuje ve více než třiceti jazycích, ale většina z nich je neúplná a poměrně malá. Lidé ze všech částí světa denně navštěvují Wikipedii a čtou více než 300 jazykových verzí.

Někteří z nich hledají konkrétní články a obsah napsaný stovkami až tisíci spisovatelů dobrovolníků, kteří jsou zodpovědní za budování a udržování této slavné a svobodné encyklopedie. Návštěvníci Wikipedie většinou vyhledávají články v angličtině a ostatní jazyky účtují 30 milionům záznamů Wikipedie.

November 26, 2017