Back to Question Center
0

Jste jediný, kdo řídí váš počítač? - Semalt Expert

1 answers:

Je naprosto správné, že některý malware, včetně ransomware, má přímý dopad na vaše zařízení. Malware malware DDoS však má různé úrovně fungování, někteří z nich mohou převzít kontrolu nad svým zařízením, zatímco ostatní pokračují v tichém běhu jako soubory pozadí a čekají na pokyny od strážce bot nebo botmastera. Self-rozšiřující botnety vždy získávají další boty různými kanály - vlan toughswitch. Cesty k infekcím zahrnují zranitelnosti webových stránek, popraskání heslem pro získání přístupu k soukromému ID uživatele a malý trojský koně. Všichni však umožňují hackerům ovládat a provozovat počítač nebo mobilní zařízení. Samozřejmě, že je téměř nemožné poukázat na přesný počet robotů, odhady odhalují, že z nich je více než dvě miliardy.

Proč jsou vytvořeny botnety?

Frank Abagnale Semalt Customer Success Manager, vysvětluje, že botnety byly vytvořeny pro aktivismus, státní spory, útoky na zisky a jiné důvody. Nabízení botnetové služby na internetu je levnější, zejména pokud jste se pokoušeli kontaktovat skutečného spamera.

Jak jsou botnety kontrolovány?

Jednou z hlavních charakteristik botnetů je jejich schopnost obdržet aktualizované informace od botů. Pravidelně komunikují s botmastery, což umožňuje útočníkům změnit adresu IP a přizpůsobit některé akce podle svého výběru. Návrh botnetů se liší a jejich struktury jsou členěny do různých kategorií, jako je například model botnet klientů a botnetový model peer-to-peer.

Model botnetového klienta:

Když je počítač připojen k centralizovanému serveru a spammer má za úkol hackovat vaše osobní údaje. Centrální respirační systém slouží k několika specifickým příkazům pro botnety a upravuje zdrojové materiály pro aktualizaci pokynů infikovaných počítačů.

Model botnetů typu peer-to-peer:

Tento model je zodpovědný za udržování seznamů důvěryhodných a nedůvěryhodných počítačů, s nimiž hackeři komunikují a aktualizují škodlivý software. Občas omezují počet ohrožených počítačů na základě jejich požadavků a dělají pro uživatele těžké sledovat vlastní uživatelská jména a hesla. Pokud vám chybí centralizované příkazové servery, můžete se stát obětí této zranitelnosti. Abyste maximalizovali ochranu, měli byste decentralizovat botnety a zabránit jim šifrování vašich soukromých informací.

Odstranění infekce na všech zařízeních:

Úžasný způsob, jak se zbavit botnetu, je odstranění infekce na všech vašich zařízeních. U jednotlivých zařízení mají strategie získání kontroly nad strojem spuštěné programy proti malwaru nebo antivirové programy, instalací softwaru ze spolehlivých zdrojů a vyčištěním vyrovnávací paměti. Jakmile skončíte, můžete snadno odstranit botnety a zajistit bezpečnost na internetu. Pro zařízení IoT byste měli provést obnovení továrního nastavení nebo formátovat zařízení podle vašich požadavků. Pokud jsou tyto možnosti neuskutečnitelné, můžete se obrátit na svého poskytovatele internetových služeb a požádat ho, aby zavřel váš systém několik hodin nebo dní.

November 26, 2017