Back to Question Center
0

Malicious Bots - Semalt poskytuje tipy, jak napravit problém

1 answers:

Alexander Peresunko Semalt Customer Success Manager uvádí, že digitální transformace drasticky změnila způsob, jakým provozujeme naše podnikání, a také náš životní styl. Díky technologii smartphonu a notebooku i celosvětovému pronikání internetu využívá internet více než 3 miliardy lidí jen proto, aby si mohli chatovat se svými přáteli. Kromě toho se online nakupování a rezervace letenek staly nedílnou součástí moderního života.

Automatizované internetové programy

Automatizované internetové programy, které jsou také známé jako boty, byly vytvořeny z různých důvodů. Některé z nich jsou dobré, zatímco ostatní jsou špatné. Mezi ty dobré patří boty sociálních médií, vyhledávač boty, agregátorové boty a další. Škodlivé nebo špatné boty byly vytvořeny hackery k odcizení vašich osobních informací a provádění automatizovaných úkolů na vašem počítači.

Zbavte se falešných registrací

Některé z jejich funkcí vytvářejí falešné registrace, shromažďování osobních informací, škrábání obsahu, produktů a cen, vytváření nepořádek pro vás při rezervaci a prodeji lístků online atd. Taková hanebná činnost je nekonečná a měla by jí být zabráněno všemi prostředky. Například, pokud provozujete online podnikání, pravděpodobně byste poškodili vaše webové stránky, pokud neustále zaútočíte špatnými boty. Hackeři a konkurenti mohou být zastaveni blokováním jejich adres IP.

Analýza protokolů serveru

protokoly serverů Apache, NGINX a ISS mohou být ručně analyzovány za účelem zjištění škodlivých aktivit a robotů vašich webových stránek. Pokaždé, když je protokol exportován do tabulky, musíte vytvořit sloupce pro identifikaci adresy IP a agentů uživatelů. Když jste je oba identifikovali, bylo by snadné je zablokovat jeden po druhém. Případně můžete tyto IP adresy izolovat a zablokovat je z webových prohlížečů, zejména brány firewall. Jedná se o pracný proces a může spotřebovat několik hodin, ale výsledky jsou neuvěřitelné a mimo vaše očekávání.

Zobrazit CAPTCHA

Ukažte CAPTCHA oběma robotům a skutečným lidem, abyste chránili své webové stránky před hackery. Jedná se o jednu z nejběžnějších a překvapivějších postupů blokování špatných robotů a robotů na všech vašich relevantních stránkách. CAPTCHA by měly být zobrazeny všem lidem nebo botům, kteří navštěvují vaše webové stránky bez vašeho svolení.

Robots.txt

Jednou z hlavních chyb různých webmasterů je nastavení souboru robots.txt na zakázání adres URL, protože věří, že prohledávače a roboty, dobří nebo špatní, nebudou procházet svými webovými stránkami. Nebylo by špatné říci, že tato metoda bude trvat hodně času, ale výsledky jsou vždy skvělé. Boty se můžete zbavit změnou nastavení v textových souborech. Stručně řečeno, měli byste vyladit soubor robots.txt, abyste zabránili škrábancům ukrást váš webový obsah a články Source .

November 24, 2017