Back to Question Center
0

Maskování: Je to dobré nebo špatné pro vaše stránky? - odpověď Khachaturyan Nataliya, Semalt Expert

1 answers:

Khachaturyan Nataliya, Semant Obsah Strategist, vysvětluje, že maskování může být nazváno jako černou klobouk SEO techniku ​​používanou k vylepšení SEO pořadí tím, že zaměňuje vyhledávač s. Metoda zahrnuje zastupování obsahu pro vyhledávače pro vyhledávače a uživatele webových stránek. Většina majitelů webových stránek je pokoušena používat maskování pro zlepšení jejich indexování ve výsledcích vyhledávání.

Maskování je porušením pokynů odborníků společnosti Google, které by mohly vést k penalizaci - cheap virtual private server. Některé příklady maskování zahrnují:

  • Vložení klíčového slova po vyžádání vyhledávače. V takovém případě, když jednotlivec hledá text, nenajde ho, ale vyhledávač to vidí, čímž zlepšuje výsledky vyhledávání.
  • Zobrazuje stránku s textem HTML pouze pro vyhledávače, zatímco uživatelé webu mohou vidět pouze obrázky nebo Flash.
  • Maskování způsobuje zavádění prolézacího modulu vyhledávače tak, že si může myslet, že obsah stránky se liší od jeho obsahu. To může být také odkazoval se na jako spam vyhledávače nebo otravy vyhledávačů používané k oklamat vyhledávač, aby určitou stránku vyšší pozice.

Jak se provádí maskování?

Většina lidí si je vědoma maskování, ale nevědí, jak přesně je to provedeno. Nechápou, jak se obsah webových stránek zobrazuje pro vyhledávače odlišně od toho, co uživatelé vidí. V internetovém poli je každé internetové zařízení označeno adresou IP. Při použití maskování obsah založený na hlavičce HTTP uživatele nebo na IP adrese uživatele, který požaduje obsah.

Maskování umožňuje htaccess dosáhnout svého účelu. Obsahuje modul známý jako přepis modu, který pomáhá při aplikaci maskování na vašem webu. Pomáhá .htaccess zaměnit vyhledávač tak, aby vaše stránky získaly vyšší pořadí. Modul může rozlišit adresu IP běžného návštěvníka webu od adresy vyhledávače. Pokud zjistí adresu IP vyhledávacího stroje, umožní skriptu na straně serveru dodat jinou verzi webové stránky. Pokud adresa IP nepatří k prolézacímu modulu, mod přepsání ví, že patří k běžnému návštěvníkovi a zobrazuje standardní webovou stránku.

Různé typy maskování

  • Maskování založené na IP adresách - Jedná se o strategii zobrazení samostatných verzí obsahu založených na IP adrese serveru. Adresa IP vyhledávače umožňuje přijímat jiný obsah, zatímco všechny ostatní adresy IP dostávají jinou verzi.
  • Zakrytí uživatelského agenta - S tímto plánem serverový skript poskytuje různé stránky nebo obsahovou verzi založenou na uživatelském agenta.
  • maskování hlaviček HTTP-REFERER - Různí uživatelé používající konkrétní webové stránky nabízejí různé verze obsahu webových stránek na základě hodnoty hlavičky protokolu HTTP REFERER.
  • JavaScript maskování - Pokud mají uživatelé prohlížeč s podporou JavaScriptu, obdrží jinou verzi než ty, jejichž JavaScript je vypnutý.
  • HTTP Accept-Language Header Cloaking - Různé přijaté verze obsahu jsou zobrazeny na základě jazyka webového prohlížeče.

Maskování může být nebezpečné a mělo by se mu vyhnout. Namísto lepšího hodnocení SEO by mohlo dojít ke zničení vaší firmy, pokud společnost Google zaznamená, že používáte tuto metodu k získání návštěvnosti vašich webových stránek.

November 26, 2017