Back to Question Center
0

Náš svět po vytvoření wiki - Insight From Semalt

1 answers:

Wikipedia je svobodná a slavná encyklopedie, která má více než 36 milionů článků ve 250 různých jazycích. V současné době se stala největším a nejspolehlivějším zdrojem informací na internetu. Anglická Wikipedia má více než pět milionů článků a je šestou nejnavštěvovanější webovou stránkou na internetu.

Ryan Johnson, manažer pro podporu zákazníků Semalt uvádí, že před vytvořením Wikipedie největší a nejlepší znalostí byla encyklopedie Yongle, která obsahuje 22,935 rukopisů. Když Jimmy Wales vytvořil webové stránky v roce 2001, původní verze Wikipedie byla dostupná všem na internetu. Dnes má více než půl milionu lidí, kteří navštěvují různé stránky Wikipedie měsíčně - best nursing home insurance companies. Více než 80 000 dobrovolníků pravidelně upravuje své stránky a mnoho lidí nikdy netušilo internet bez Wikipedie. Je spojen s dalšími webovými stránkami a blogy ve velkém počtu.

Učitelé, výzkumní pracovníci, novináři, studenti a lékaři se spoléhají na Wikipedii kvůli svým přesným informacím. Můžeme vyhledávat téměř všechna témata na této encyklopedii a odborníci použili své údaje pro předvídání věcí od trhavých filmů až po burzovní kurzy. Časem se různí spisovatelé a redaktoři vydali a editovali stránky Wikipedie ve více jazycích. Státní úředníci, politici, herci a všichni lidé ji používají jako primární zdroj informací na internetu. Dokonce i bývalá vedoucí IBM, která provedla více než 47 000 editací slov "složených z", volá Wikipedii jako nejlepší web.

Na rozdíl od Google, Facebooku a Apple, Wikipedia není ziskový obor na internetu. Například společnost Apple Inc. zaznamenala nejlepší a největší roční obrat v historii firmy a získala loajalitu globálních klientů díky svým vylepšeným službám a produktům.

Na druhou stranu Wikipedia byla vždy netradiční a řídká textová webová stránka se spoustou článků publikovaných každý den. Tato encyklopedie řízená dobrovolníky funguje jako významná nezisková organizace na světě, která je z velké části podporována dary od globální komunity. Wikipedia vždy nastavila nové záznamy a zavedla nové nápady reklamy prostřednictvím svých sponzorovaných stránek a odkazů.

Ačkoli Wikipedia neusiluje o žádný zisk, narušila řadu obchodních modelů a sociálních médií v posledních měsících, od školní výchovy až po publikování článků. Wikipedia je často obviňována z destrukce ekonomických modelů a je vinná odstraněním zastaralých dat a poskytnutím prostoru pro aktualizované informace.

Pro Wikipedii je důležité zaměřit se na přesnost a musí zůstat relevantní pro všechny věkové kategorie. Wikipedia nepochybně změnila způsob, jakým vyhledáváme články na internetu, ale stále má spoustu chyb. Musí tedy dosáhnout místa, kde není prostor pro nepřesné a špatné informace.

Přizpůsobení se mobilní technologii by mělo být jeho prioritou, protože spousta lidí používá mobilní zařízení k přístupu na internet. Pokud chce Wikipedia dosáhnout požadovaných cílů, měla by být přístupná všem zařízením a ve všech jazycích. Za pouhých patnáct let se Wikipedia stala nejlepší a největší spoluprací lidstva. Její dynamické záznamy o historii znamenají, že v budoucnu nebude nic promyto.

November 26, 2017