Back to Question Center
0

Nebezpečné botnety! Chraňte svůj počítač pomocí Semalt

1 answers:

Bot je softwarová aplikace, která provádí úkoly na příkazu, jako je indexování vyhledávače s. Bots jsou vynikající při provádění opakovaných úkolů. Mohou však být použity ke škodlivým účelům pomocí počítačových zločinců, jako je například převzetí kontroly nad infikovaným počítačem. Botnety jsou síť soukromých propojených počítačů, které plní určitý úkol - onetech llc corporation.

Ve většině případů počítačoví zločinci používají botnety následujícími způsoby:

  • odesílání nevyžádaných e-mailů nebo jiných podvodných programů
  • Trick uživatelům, aby získali své těžce vydělané peníze.
  • Povolení majitele webových stránek vydělat peníze z "falešných kliknutí".
  • Botnety jsou také mojí bitvou.
  • Zahájení útoků na odepření služeb proti některým určeným uživatelům nebo internetovým stránkám.

Online podvodníci požadují peníze od vlastníků stránek výměnou za získání kontroly nad svými počítači nebo stránkami. Cyber-kriminálníci také používají botnety k napájení různých nezákonných schémat. Například cyber-zločinci používají botnety k zaplavení webové stránky s provozem současně s použitím infikovaných počítačů, a proto přetížení webových stránek a jejich špatné a pomalé fungování nebo dokonce zpřístupnění webové stránky nedostupným uživatelům, kteří je chtějí navštívit. Botnety se používají k distribuci virů a spywaru do počítačů. Kráčí osobní a soukromé informace z počítačů o takových číslech platebních karet, heslech a bankovních pověřeních mezi dalšími citlivými soukromými informacemi a používá je k odcizení identit, získání půjček nebo zakoupení produktů pod jménem uživatele.

Botnety však často napadají vystavené počítače, zde je několik tipů, které lze použít k zajištění ochrany proti robotům nebo alespoň ke snížení rizik. Níže jsou některé tipy, které nabízí Jack Miller, Semalt Senior Customer Success Manager:

  • Instalujte komplexní bezpečnostní software, jako je Norton Internet Security. Tento software je nezbytný pro detekci a odstraňování škodlivého softwaru, a proto zabraňuje nežádoucímu přístupu k vašemu počítači.
  • Software, který používáte, musí být aktualizován a můžete to provést konfigurováním nastavení softwaru
  • , které se automaticky aktualizuje.
  • Zvyšte nastavení zabezpečení prohlížečů.
  • Ujistěte se, že procházíte bezpečnými webovými stránkami.

Můžete to udělat tím, že se připojíte na weby, které jsou vám dobře známé, a na webové stránky, které se objeví na prvních stránkách výsledků vyhledávání. Také se vyvarujte kliknutí na přílohy, pokud neověříte jejich zdroje, zejména v spamových e-mailových zprávách. Botnety lákají uživatele ke stahování škodlivého softwaru a podvádějí uživatele k načtení malwaru většinou otevřením infikované přílohy. Nastavte bezpečnostní nastavení počítače tak, aby se aktualizovala automaticky, abyste se ujistili, že máte vždy aktuální nejnovější aktualizace systému.

November 26, 2017