Back to Question Center
0

Přečtěte si Semalt tipy a nenechte bot ovládání počítače!

1 answers:

Jason Adler, Customer Success Manager, Semalt , říká, že botové útoky jsou v dnešní době nejsložitějšími a nejslavnějšími typy počítačové kriminality. Umožňují hackerům a spamerům převzít kontrolu nad počítačovými zařízeními a okamžitě je přeměnit na počítače zombie. Zombie počítače pak plní různé funkce a působí jako výkonné botnety, které se dopouštějí několika typů on-line zločinů a podvodů, rozšiřují viry a vytvářejí spam.

Co je bot?

Boti jsou typ malwaru, který umožňuje útočníkům ovládat a infikovat počítač nebo mobilní zařízení. Jsou také nazývány webovými roboty a jsou součástí sítě se spoustou infikovaných počítačů. Tato síť infikovaných počítačů má přístup ze stovek tisíc počítačů nebo mobilních zařízení po celém světě. Protože boty infikují počítače a mobilní zařízení, botmaster je vždy za všemi těmito infekcemi. Cyber-zločinci se snaží narušit vaše online aktivity a ukrást vaše data. Oni jsou často nazýváni bot pastevci nebo botmasters.

Některé z botnetů mohou mít několik kompromitovaných zařízení, zatímco ostatní mají z tuctu až tisíce počítačů zombie k dispozici. Různé počítače jsou infikovány každý den a uživatelé nevyjadřují žádné obavy, což znamená, že nemají představu o tom, zda je jejich počítač bezpečný nebo ne.

Jediný bot nebo skupina robotů (také známých jako botnety) může zpomalit váš počítač nebo mobilní zařízení, zobrazit tajemné a podivné zprávy a havarovat váš stroj v žádném okamžiku.

Jak fungují botnety?

Ochrana proti botám a botnetům:

Chcete-li chránit vaše zařízení před botnety nebo boty, měli byste mít na paměti následující tipy:

  • 1. Instalace bezpečnostního softwaru s nejvyšším hodnocením:

Je dobré nainstalovat bezpečnostní program nebo nástroj, jako je například Norton Internet Security nebo Norton 360. Oba jsou autentické a spolehlivé a řada IT odborníků doporučuje tyto nástroje díky svým dobře známým možnostem a vlastnostem.).

  • 2. Konfigurace nastavení k aktualizaci:

Doporučujeme, abyste nakonfigurovali nastavení softwaru pro automatické aktualizace. To maximalizuje vaši bezpečnost a zajistí, aby uživatelské jméno a heslo byly chráněny roky po letech.

  • 3. Zvyšte nastavení zabezpečení v prohlížeči:

Bez ohledu na to, zda používáte prohlížeč Firefox nebo Google Chrome, měli byste zvětšit nastavení zabezpečení v prohlížeči a neklikat na přílohy e-mailů, dokud neověříte jeho zdroj. Někdy uživatelé kliknou na podezřelé přílohy a jejich systémy se stanou narušenou. Kromě toho byste nikdy neměli otevřít webové stránky pro dospělé a neměli byste se vyvarovat otevření inzerátů bannerů Source .

November 26, 2017