Back to Question Center
0

Semalt: Co je to Email Spam? Proč se vláda stará o to?

1 answers:

Spam pošty je pro vás obtěžující a nebezpečný. Igor Gamanenko odborník na Semalt vysvětluje, že k tomu dochází, když spamátoři šíří škodlivé materiály online a jejich hlavním cílem je vaše e-mailová adresa. Dokonce i když nahlásíte spoustu podivných odesílatelů do Gmailu, Yahoo a Rediffu, nemusíte se zbavit e-mailového spamu, protože hackeři používají různé techniky k cílení na uživatele.

Podle e-mailu je nevyžádaná pošta spuštěna, pokud e-mail splňuje některá z následujících kritérií:

    Hromadné zásilky: E-maily jsou zasílány velkému počtu lidí - oculus espelhado ray ban azul.

    Anonymita: K tomu dochází, když je totožnost a adresa odesílatele zapečetěna a nemůžete zkontrolovat, odkud poslal zprávu.

    nevyžádané: příjemce nepožaduje e-maily; stále přijímá ty nesmyslné zprávy téměř denně..

Proč se vlády starají o spam email?

Americká federální vláda a Federální obchodní komise (FTC) projevily obavy z emailového spamu a v roce 2003 zahájily federální akt Can-Spam. Podle tohoto zákona mohou uživatelé registrovat své e-maily a FTC pravidelně monitoruje činnosti na jejich e-mailových adresách. Primární povinností FTC je lépe chránit práva spotřebitelů a uživatelů.

Věnujte pozornost tomu, že spamový e-mail vás může ohrozit mnoha způsoby. Některé z nich byly diskutovány níže:

Finanční rizika a rizika související se soukromím: Vzhledem k tomu, že nevyžádané e-maily jsou navrženy a vyvíjeny tak, aby vyžadovaly finanční informace a citlivé údaje, jako jsou ID PayPal, čísla kreditních karet a soukromá data, od uživatelů se tyto údaje používají pro krádeže totožnosti a pro různé typy on-line zločinů. Zákon Can-Spam nezastaví zasílání e-mailů z doručené pošty, ale omezuje počet spamerů tím, že zablokuje jejich IP adresy po celý život.

Ochrana dětí: Koncept can-spam byl vyvinut pro odstranění velkého počtu nevyžádaných e-mailů, které našim dětem propagují nevhodné a zbytečné služby pro dospělé. Neexistuje žádný konkrétní způsob, jak zabránit dětem sdílet své e-mailové adresy, ale můžeme filtrovat počet odesílatelů, kteří zaručují jejich online bezpečnost.

Proč spamátoři posílají nevyžádané e-maily?

Je pravděpodobné, že spamátoři chtějí hackovat vaše e-mailové adresy, chtějí získat přístup k vašim počítačům, chtějí získat finanční výhody pomocí vašich detailů a chtějí dráždit své přátele a rodinu on-line tím, že je po celou dobu posílají hloupé zprávy. Navíc někteří z nich posílají nevyžádané e-maily, aby propagovali své vlastní produkty a snažili se popudit uživatele s okouzlujícími obrázky a videoklipy. Jedním nebo druhým způsobem jsou nevyžádané e-maily nebezpečné a měli byste vytvořit filtry pro podezřelé e-mailové ID a odesílatele, které zajistí vaši ochranu a bezpečnost na internetu. Pokud vás zachycují spamátoři, můžete ztratit spoustu peněz a vaše podnikání se může zničit kvůli podezřelým a nezákonným činnostem. Nesmíte si objednat podivné informační bulletiny a neměli byste nakupovat nic z nedůvěryhodných internetových obchodů.

November 30, 2017