Back to Question Center
0

Semalt Expert: Jak zůstat v bezpečí před botnety?

1 answers:

Internet věcí (IoT) je poměrně nová technologie, která je odpovědná za připojení různých zařízení a předmětů na internet. Poskytuje také užitečná data pro správné fungování vašeho počítače nebo mobilního zařízení. V závodě konkurenčních produktů uživatelé a výrobci vyvinuli několik nebezpečných technik, včetně botnetů.

Artem Abgarian, špičkový expert z Semalt , se zaměřuje na skutečnost, že botnety jsou skupinou počítačů připojených k internetu nebo mobilních zařízení řízených centralizovaným serverem nebo systémem - jetbull deposit methods. Tento termín se používá převážně pro konjugaci se specifickými hackami, zejména pro útoky Distributed Denial of Service (útoky DDoS).

Jak hackeři vykonávají svou činnost?

S pomocí botnetů a stovek až tisíců infikovaných počítačů mohou hackeři snadno sledovat vaši IP adresu. Používají své jedinečné adresy IP k odlišení legitimních a falešných uživatelů. Jakmile naleznou unikátní počítačová zařízení a adresy IP, jejich dalším cílem je infikovat tato zařízení tak, aby mohly vykonávat své konkrétní úkoly.

Nebezpečí # 1: Krádež informací

Internet věcí může snadno ukrást vaše osobní údaje a soukromá data. Pracují se špatnými pavouky nebo bez nich a tiše sledují činnosti. Jakmile se odhlásíte ze systému, okamžitě začnou pracovat s funkcemi a únosci vašeho zařízení okamžitě.

Nebezpečí # 2: Levná zařízení, zejména počítače

Trhy jsou zaplaveny levnými a nenákladnými počítačovými a mobilními zařízeními, webovými kamerami, termostaty, rohožemi na jógu, smaženími a dětskými monitory. Měli byste se vyhnout nákupu cokoli, co není až k známce a které patří k liché nebo neznámé značce. Důvodem je, že s těmito zařízeními jsou spojena různá nebezpečí. Botnety pravděpodobně z nich způsobí, že jsou oběťmi tím, že budou ohroženy jejich informace. Všechna tato zařízení mají být připojena k internetu a mají své jedinečné adresy IP. S malou nebo žádnou jistotou byste mohli ztratit přístup k vašim zařízením a hackeři by si mohli v každém okamžiku ukrást vaše uživatelská jména a hesla.

Nebezpečí # 3: Bez vestavěného zabezpečení - bez přístupu k vašemu zařízení

Instalace antivirového softwaru nebo antivirového softwaru je nezbytná. Měli byste pravidelně sledovat své aktivity online a mít některé záložní soubory zachovány. Dávejte pozor na bezpečnostní záplaty a nezapomeňte je aktualizovat. Také byste měli mít velké heslo s velkými písmeny a malými slovy, aby nikdo nemohl snadno odhadnout. V roce 2016 botnety ohrozily velké množství zařízení, a to jen proto, že jejich hesla byla snadno odhadnuta. V průměru bylo desetitisíce přístrojů na internetu zneužito a bylo předáno poskytovatelům internetových infrastruktur pro údržbu. Dokonce i internetové stránky jako Twitter a Netflix byly napadeny a hackeři brzy zmizeli z internetu po spáchání trestného činu.

Botnety, které tyto úkoly prováděly, byly vytvořeny s určitým malwarem známým jako Mirai. Tento malware je zodpovědný za krádež soukromých dat a hesel velkého počtu zařízení. Nebyl to geniální malware, takže opatření proti němu byla snadná. DDoS útoky jsou stejně rozšířené a časté jako boty a pavouci. Procházejí počítačem a mobilními zařízeními, požádají uživatele, aby klikli na reklamy podvodů a zkontrolovali partnerské stránky.

November 26, 2017