Back to Question Center
0

Semalt Expert: Jak zůstat v bezpečí před botnety?

1 answers:

Internet věcí (IoT) je poměrně nová technologie, která je odpovědná za připojení různých zařízení a předmětů na internet. Poskytuje také užitečná data pro správné fungování vašeho počítače nebo mobilního zařízení. V závodě konkurenčních produktů uživatelé a výrobci vyvinuli několik nebezpečných technik, včetně botnetů.

Artem Abgarian, špičkový expert z Semalt , se zaměřuje na skutečnost, že botnety jsou skupinou počítačů připojených k internetu nebo mobilních zařízení řízených centralizovaným serverem nebo systémem. Tento termín se používá převážně pro konjugaci se specifickými hackami, zejména pro útoky Distributed Denial of Service (útoky DDoS).

Jak hackeři vykonávají svou činnost?

S pomocí botnetů a stovek až tisíců infikovaných počítačů mohou hackeři snadno sledovat vaši IP adresu. Používají své jedinečné adresy IP k odlišení legitimních a falešných uživatelů. Jakmile naleznou unikátní počítačová zařízení a adresy IP, jejich dalším cílem je infikovat tato zařízení tak, aby mohly vykonávat své konkrétní úkoly.

Nebezpečí # 1: Krádež informací

Internet věcí může snadno ukrást vaše osobní údaje a soukromá data. Pracují se špatnými pavouky nebo bez nich a tiše sledují činnosti. Jakmile se odhlásíte ze systému, okamžitě začnou pracovat s funkcemi a únosci vašeho zařízení okamžitě.

Nebezpečí # 2: Levná zařízení, zejména počítače

Trhy jsou zaplaveny levnými a nenákladnými počítačovými a mobilními zařízeními, webovými kamerami, termostaty, rohožemi na jógu, smaženími a dětskými monitory. Měli byste se vyhnout nákupu cokoli, co není až k známce a které patří k liché nebo neznámé značce. Důvodem je, že s těmito zařízeními jsou spojena různá nebezpečí. Botnety pravděpodobně z nich způsobí, že jsou oběťmi tím, že budou ohroženy jejich informace. Všechna tato zařízení mají být připojena k internetu a mají své jedinečné adresy IP. S malou nebo žádnou jistotou byste mohli ztratit přístup k vašim zařízením a hackeři by si mohli v každém okamžiku ukrást vaše uživatelská jména a hesla.

Nebezpečí # 3: Bez vestavěného zabezpečení - bez přístupu k vašemu zařízení

Instalace antivirového softwaru nebo antivirového softwaru je nezbytná. Měli byste pravidelně sledovat své aktivity online a mít některé záložní soubory zachovány. Dávejte pozor na bezpečnostní záplaty a nezapomeňte je aktualizovat. Také byste měli mít velké heslo s velkými písmeny a malými slovy, aby nikdo nemohl snadno odhadnout. V roce 2016 botnety ohrozily velké množství zařízení, a to jen proto, že jejich hesla byla snadno odhadnuta. V průměru bylo desetitisíce přístrojů na internetu zneužito a bylo předáno poskytovatelům internetových infrastruktur pro údržbu. Dokonce i internetové stránky jako Twitter a Netflix byly napadeny a hackeři brzy zmizeli z internetu po spáchání trestného činu.

Botnety, které tyto úkoly prováděly, byly vytvořeny s určitým malwarem známým jako Mirai. Tento malware je zodpovědný za krádež soukromých dat a hesel velkého počtu zařízení. Nebyl to geniální malware, takže opatření proti němu byla snadná. DDoS útoky jsou stejně rozšířené a časté jako boty a pavouci. Procházejí počítačem a mobilními zařízeními, požádají uživatele, aby klikli na reklamy podvodů a zkontrolovali partnerské stránky Source .

November 26, 2017