Back to Question Center
0

Semalt Expert o tom, jak zabránit zasílání spamu z poškození vašeho webu Analytics

1 answers:

Webová analýza je kritická, protože pomáhá při měření aktivity webu. Služba Universal Analytics má více funkcí než stará služba Google Analytics a uživatelé by měli implementovat více UA. Nevýhodou použití UA je však to, že obdrží spoustu odkazových spamů. Není to dostatečný důvod, proč bychom ho neměli upgradovat. Pokud člověk nezastaví nevyžádanou poštu, může vážně ovlivnit analýzu, zejména pro malé a střední podniky. Lisa Mitchell, manažer úspěchu zákazníků Semalt , popisuje, jak překonat tento nepříjemný spam.

Zprostředkování spamu

Spamový odkaz je považován za jakoukoli návštěvu, která není zahrnuta v lidských činnostech a která se objevuje ve zprávě o analýze. Chcete-li zkontrolovat celou doménu odkazujícího, otevřete přehled Google Analytics a z karty Akvizice vyberte možnost Vše přenos. Referenční provoz je výsledek robotů a pavouků procházení webu nebo roboty, kteří odesílají kódy do UA, aby vytvořili protokoly pro neexistující návštěvu.

Proč je to problém a proč byste se měli starat

Spamový doporučení hodí další návštěvy stránek, které se neobjeví. Výsledkem je, že se s informacemi v analytice objevují chyby a vytváří nesprávný obraz o výkonu webu. Výsledkem je vysoká míra odchodů a podhodnocená míra konverze.

Jaký je důvod a proč to dělají?

Cílem spamového doporučení je nechat lidi, kteří nevědí, aby navštívili zdrojové stránky. Když se tyto adresy URL zobrazují ve zprávě o analýze, zaměřují se na zvědavost vlastníka, aby věděli, co má tento obsah, který generuje tolik návštěvnosti. Nikdo by neměl nikdy navštívit stránky, které nepoznávají. Místa jsou relativně neškodná, protože hledají pouze organickou dopravu a zvyšují jejich hodnocení. Ale pak, stejně jako každý jiný spam, mohou propojit zpět na škodlivé stránky, a proto je třeba je zcela vyhnout.

Typy odkazovaných spamů

Předtím, než se pokusíte zastavit spam, doporučujeme pochopit různé formy. Jsou to v podstatě dva: prolézací stroje, které navštěvují stránky, a roboty, které právě posílají doporučení duchů. Jelikož jedná jinak, řeší je jako takové.

Pásové stroje

Překrývají se jako legitimní webové stránky a sledují odkazy se záměrem procházet webem. Většinou se vyskytují ve formě programů a snaží se navštívit všechny stránky na stránce. Legitimní prohledávače naleznou informace, které usnadňují používání webu. Shady procházení budou procházet web pouze tak, že opustí svou URL, aby získali zpětný odkaz na své stránky. Zablokujte je pomocí souboru .httaccess nebo nastavte vlastní filtr v Google Analytics.

Odkazy duchů

Jedná se také o programy, které se však odlišují od prolézacích modulů tak, jak fungují. Ve službě Universal Analytics existuje protokol o měření, který umožňuje měřit a monitorovat činnosti offline. Někteří lidé s nebezpečným úmyslem to využívají a vysílají náhodná data do ID služby Google Analytics. Hodí co nejvíce dat, které mohou, aby zvýšili šanci získat hit. Pokud se jim podaří zasáhnout, zaznamená jako návštěvu a zahrnuje zdroj odkazů, aby se ujistil, že někteří lidé sledují zdroj zpět na stránku odkazujícího.

Duchové události

nové boty nyní odesílají informace o událostech Analytics. Chcete-li zjistit, zda se objevují události Ghost, otevřete události chování a přejděte do přehledu nejlepších událostí. Je to pokus lákat uživatele nových analytiků, aby navštívili své stránky.

Boj proti spamu

Editace souboru .htaccess nefunguje pro Ghost Referrals a Ghost Events. Filtrování těchto domén pomocí vlastních filtrů nebo vlastních segmentů v Google Analytics.

Filtry pro duchovní odkazovače

Zaměřte se na skutečnost, že spisovatelé duchů nevědí, o co jde. Název hostitele je to, co návštěvník používá k tomu, aby se dostal k webu. V přehledu Google Analytics se zobrazí verze názvu hostitele. Seznamy odkazovačů duchů se však zobrazují jako (nenastavené) nebo s názvem webové stránky. Najděte seznam všech názvů hostitelů nastavením časového intervalu, například dvou let, klikněte na Technologie a pak na položku Síť. Primární dimenze by měla být název hostitele. Přinese výsledky všech hostitelů, kteří navštívili lokalitu za poslední dva roky.

Nastavení filtru

Nastavte seznam všech názvů hostitelů, které chcete povolit. Poté spusťte službu Google Analytics, přejděte do sekce Správce a v sekci Zobrazit klikněte na Filtry. Vytvořte nový filtr a dejte mu nový název, jako například "Platné hostitele" a pod typem filtru, ponechte ho na stránce Vlastní. Vyberte možnost Zahrnout a v poli Filtr vyberte název hostitele. Zadejte všechny platné hostitele oddělující každý svislou čárou. Uložte filtr a ponechte zaškrtávací políčko "Sensitive Case".

Když to uděláte, ujistěte se, že máte samostatný filtr jako zobrazení "Test" se zdrojovými daty a pro účely srovnání.

Filtry pro pásové pily

Přidejte prolézací moduly do seznamu, který chcete vyloučit. Postupuje se stejně jako postup Ghost Referrers. Jediný rozdíl spočívá v tom, že místo položky "Zahrnout" zvolte možnost Vyloučit zdroj kampaně ve složce Filtr. Zadejte seznam prolézacích strojů, které je oddělují vertikální čárou.

Identifikace prolézacích strojů

Zaznamenávají své vlastní sezení se 100% mírami odchodů a jednu stránku na relaci. Zobrazují 100% nových uživatelů.

Filtry vs. segmenty

Filtry uchovávají úplně jiná data z tohoto konkrétního pohledu. Pracuje pouze od data vzniku k budoucnosti. Analýza starých dat bude vyžadovat použití segmentů Source .

November 24, 2017