Back to Question Center
0

Semalt Guide k profilu filtrů Google Analytics

1 answers:

Analýza webových analýz pomocí segmentů je nejlepší způsob, jak tomu rozumět. Služba Google Analytics nabízí uživatelské proměnné, filmy profilu a pokročilé segmenty mezi nejúčinnější způsoby segmentování dat. V následujícím článku Oliver King Semalt Customer Success Manager, se chystá diskutovat o profilových filtrech.

Filtry profilové

Jedná se o dlouhodobou strategii segmentace a nelze ji změnit ani smazat. Odborníci radí uživatelům, aby měli profil surového údaje, který mohou použít pro zálohování, pokud dojde k chybám procesu. Historie změn služby Google Analytics pomáhá sledovat změny provedené v profilových filtrech. Filtry profilu se nyní vztahují na přehledy v reálném čase, které jsou nezbytné pro testování nových filtrů. Sledujte výsledky nového profilu a opravte chyby v reálném čase.

Deset užitečných filtrů profilů Google Analytics

1. Zahrnout adresu IP

Jedná se o nejlepší způsob, jak testovat dosažení cíle. Pokud pracujete pro velkou společnost, existuje šance, že na stejné adrese mohou být i jiní lidé. Na kartě Filtry Google Analytics vytvořte novou, uveďte její název a zaškrtněte políčko s předdefinovaným filtrem. Zvolte zahrnout provoz výlučně z následujících adres IP, které odpovídají kritériím vašeho aktuálního IP .

2. Vyloučení adresy IP

Je také důležité nastavit profily, které vylučují vnitřní provoz vytvořený společností a známými třetími stranami. Důvodem je, že tito návštěvníci mají neobvyklé pohledy na stránky a chování odlišné od chování "typického" návštěvníka, pro který majitelé stránek optimalizují své stránky. V části Informace filtru vyberte vlastní filtr a zaškrtněte políčko Vyloučit. Pole filtru by mělo číst adresu IP a potom pokračovat v vložení vzoru filtru. Žádná citlivost případu pro tento filtr. Rozsah adres můžete filtrovat pomocí nástroje pro rozsah adres IP.

3. Zahrnout / vyloučit konkrétní kampaň

Pokud provozujete kampaň s velkou CPC a nepřejete si, aby jedna z agentur, s nimiž pracujete, měla přístup k těmto informacím, může filtr pomoci vyloučit údaje o CPC z jejich profilu. Pod stejnými informacemi o filtru dejte filtr nový název jako "vyloučení návštěvníků CPC" a přiřadte mu vlastní štítek filtru. Zaškrtněte políčko Vyloučit a v poli Filtr vyberte možnost Campaign Medium. Vzor filtru je CPC a nerozlišuje velká a malá písmena.

4. Malé atributy kampaně

Čím větší je společnost, tím vyšší je počet procesů označování kampaní. Především je důležité dodržovat přísné pokyny, jak by měla být jejich kampaň pojmenována. Chcete-li tento problém vyřešit, přidejte pět filtrů s malými písmeny na parametry kampaně UTM. Mezi ně patří médium kampaně, zdroj, obsah, termín a jméno. Vyberte nové jméno, například "Malá písmena v atributech kampaně". V poli vlastního filtru vyberte "malá písmena" a do poli Filtr zadejte "Campaign Medium". Pomáhá vyčistit data pro snadnější analýzu ve službě Google Analytics, protože standardizuje všechny registrace v médiích.

5. Malá písmena na vyžádání URI

Adresy URL mohou mít malá i velká písmena, což vede k tomu, že webový server neprovádí přesměrování. Dvě podobné stránky s různou charakteristikou mohou zaznamenávat dva samostatné pohledy navzdory tomu, že vedou zpět k stejnému obsahu, jako je / about-Us / a / about-us /. Chcete-li tento problém vyřešit, vytvořte nový filtr a pojmenujte název "Malá písmena na vyžádání URI". Jedná se o vlastní filtr s malým políčkem zaškrtnutým. Pole filtru by mělo číst "URI požadavku."

6. Připojit název hostitele na požadavek URI

Pokud Google běží na implementaci více domén a všechna data pro obě domény se shromažďují v jednom profilu, rozlišování mezi těmito dvěma názvy nemusí být tak snadné. Přidání sekundární dimenze nebo názvu hostitele by mělo pomoci vyřešit problém. Uveďte název filtru jako "Připojit název hostitele k požadavku URI" a zadejte jeho vlastní nastavení. Zaškrtněte políčko Rozšířené. Pole A k extrahování A by mělo být název hostitele, zatímco pole B pro extrahování B by mělo být "Request URI". Výstupem "Výstup do" - Konstruktor by měl být také "Požadavek URI". Všechna pole jsou vyžadována kromě pole B a nesmí být rozlišována velká a malá písmena.

7. Zahrnout konkrétní region (y)

Jsou chvíle, kdy člověk provozuje internetově atraktivní webovou stránku a možná bude muset vyfiltrovat určité oblasti. Použijte následující filtr: Vytvořte nový vlastní filtr a zavolejte jej, řekněte "Zahrnout Ne | Be | Ger" a zvolte, zda se má zahrnout. Pole filtru by mělo být "Země" a vzor filtru "Nizozemsko | Belgie | Německo" a nemělo by být rozlišováno malá a velká písmena.

8. Zahrnout pouze mobilní návštěvníky

Společnosti by měly tuto možnost použít, pokud se chtějí blíže zabývat výkonností segmentu mobilních návštěvníků. Navrhovaný název filtru je "Include Mobile" a měl by být vlastním filtrem. Zkontrolujte zaškrtávací políčko a vyberte možnost Mobilní? v poli filtru. V vzoru filtru vyberte "Ano" a v případě citlivosti na velikost písmen "ne".

9. Zahrnout pouze návštěvnost na konkrétní podadresář

Pokud webová stránka společnosti obsahuje sekci blogu a obsahuje spisovatelé obsahu, kteří do ní přidávají příspěvky, existuje několik důvodů, proč by byl omezen jejich přístup do adresáře. Chcete-li to zvládnout, vytvořte předdefinovaný filtr s názvem "Zahrnout návštěvnost blogu". Zahrnout pouze provoz do podadresářů, které začínají jako "/ blog / jako podadresář. Nemělo by se rozlišovat velká a malá písmena."

10. Zahrnout pouze návštěvnost na konkrétní podadresář

Pomáhá zabránit tomu, aby ostatní lidé získali číslo profilu Google Analytics a umístili jej do jiných domén. Odstraňuje také stagingové nebo testovací domény s běžným číslem profilu GA. Název nového filtru "Zahrnout příklad domény" a vyberte možnost Zahrnout. Mělo by mít pole filtru "Název hostitele" a "vzorová doména \ .com" jako vzorec filtru. Není rozlišována velká a malá písmena.

11. Bonus: Vyřadit všechny parametry dotazu

Bylo by také důležité odstranit technické parametry dotazu, pokud má stávající webová stránka mnoho z nich. Snižuje počet stránek, které se zobrazují v GA, a dává tak větší význam. Použijte příkaz "Vyřadit všechny parametry dotazu" jako název vlastního filtru. Zaškrtněte políčko Rozšířené. Pole A k extrahování A by mělo být požadavek URI a ponechat pole B pro extrahování B prázdné. Výstupem "Výstup do" - Konstruktor by měl být také "Požadavek URI". Všechna pole jsou vyžadována kromě pole B a nesmí být rozlišována velká a malá písmena.

Přiřazení pořadí filtrů

Implementace filtrů Google Analytics je způsob, jakým je uživatel přidal Source . V nastavení profilu je možné je změnit v panelu správce

November 24, 2017