Back to Question Center
0

Semalt: Jak blokovat Darodar Robots.txt

1 answers:

Soubor robots.txt je typický textový soubor, který obsahuje pokyny, jak by prohledávače webu nebo roboty měli procházet web. Jejich aplikace je patrná v motorech vyhledávače , které jsou běžné v mnoha optimalizovaných webových stránkách - buy tiktok likes. Jako součást Protokolu o vyloučení robotů (REP) je soubor robots.txt základním aspektem indexování obsahu webových stránek a rovněž umožnění serveru ověřovat požadavky uživatele.

Julia Vashneva, Semalt Senior Customer Success Manager, vysvětluje, že propojení je aspekt Optimalizace pro vyhledávače (SEO), který zahrnuje získání provozu z jiných domén ve vaší nika. U odkazů "následují" k přenosu odkazových džusů je nezbytné, aby na vašem webovém prostoru hostujícího webu fungoval soubor robots.txt, který bude instruktorem interakce serveru s vaším webem. Z tohoto archivu jsou pokyny přítomny tím, že umožňují nebo zakazují, jak se chovají určití uživatelé.

Základní formát souboru robots.txt

Soubor robots.txt obsahuje dvě základní čáry:

User-agent: [název uživatelského agenta]

Zakázat: [řetězec URL není prolézán]

Soubor robots.txt by měl obsahovat tyto dva řádky. Některé z nich však mohou obsahovat více řádků uživatelských agentů a směrnic. Tyto příkazy mohou obsahovat aspekty, jako je povolení, zamítnutí nebo zpoždění procházení. Obvykle existuje přerušení řádku, které odděluje každou sadu instrukcí. Každá z instrukcí umožňující nebo zakázat je oddělena touto čárou, zejména pro soubor robots.txt s více řádky.

Příklady

Například soubor robots.txt může obsahovat kódy jako:

User-agent: darodar

Zakázat: / plugin

Zakázat: / API

Zakázat: / _comments

V tomto případě je to blokový soubor robots.txt, který omezuje webový prolézací modul Darodar na přístup na vaše webové stránky. Ve výše uvedené syntaxi kód blokuje aspekty webových stránek, jako jsou pluginy, rozhraní API a část komentáře. Z těchto znalostí je možné dosáhnout mnoha výhod při efektivním provádění textového souboru robota. Roboty. txt soubory mohou být schopny provádět četné funkce. Například mohou být připraveni na:

1. Povolit obsah webového prohledávače na stránce webových stránek. Například:

Uživatelský agent: *

Zakázat:

V tomto případě může být veškerý uživatelský obsah přístupný všem webovým prohledávačům, kteří jsou požádáni, aby se dostali na web.

2. Blokujte konkrétní webový obsah z konkrétní složky. Například:

Uživatelský agent: Googlebot

Zakázat: / example-subfolder /

Tato syntaxe obsahující jméno uživatelského agenta Googlebot patří společnosti Google. Omezuje bot na přístup k jakékoli webové stránce v řetězci www.ourexample.com/example-subfolder/.

3. Blokujte konkrétní webový prolézací modul z konkrétní webové stránky. Například:

Uživatelský agent: Bingbot

Zakázat: /example-subfolder/blocked-page.html

Uživatelský agent Bing bot patří k webovým crawlerům Bing. Tento typ souboru robots.txt omezuje webový prolézací modul Bing z přístupu na konkrétní stránku s řetězcem www.ourexample.com/example-subfolder/blocked-page.

Důležité informace

  • Ne každý uživatel používá váš soubor robts.txt. Někteří uživatelé se mohou rozhodnout ignorovat. Většina takových webových prohledávačů zahrnuje trojské koně a malware.
  • Aby byl soubor Robots.txt viditelný, měl by být dostupný v adresáři webových stránek nejvyšší úrovně.
  • Znaky "robots.txt" rozlišují velká a malá písmena. V důsledku toho byste je neměli žádným způsobem měnit, včetně kapitalizace některých aspektů.
  • "/robots.txt" je veřejná doména. Kdokoliv může tyto informace najít, když je přidá k obsahu jakékoli adresy URL. Neměli byste indexovat základní údaje nebo stránky, které chcete, aby zůstaly soukromé.
November 26, 2017