Back to Question Center
0

Semalt: Jak blokovat spam na IIS

1 answers:

Spam zpravodajů se stala běžnou a nepříjemnou hrozbou kvůli nárůstu nových blogů v nedávné době. Stejně jako nevyžádaná pošta a komentář spamu je odkaz spamu navržen tak, aby umístil odkazy na poškozující stránky s cílem zvýšit návštěvnost a zvýšit návštěvnost vyhledávače . Obvykle mohou být komentáře a trackback boty uchovávány pomocí lidských ověřovacích metod, jako je kittenauth, captcha a spam vyhledávání, včetně Askimet.

Bohužel odkaz spammer je jiný konvici ryby dohromady - make a free wedsite. Je to proto, že se nesnaží zveřejňovat odkazy přímo na webových stránkách. Místo toho se bota spoléhá na blogery, kteří mají rád post statistiky na svých stránkách o tom, kde jejich návštěvnost pochází z běžně známého jako referrer. Tyto spamboty zasáhly vaše webové stránky falešným odkazem, který vede zpět k vašemu webu. Najednou blogoví majitelé začnou zaznamenávat živé statistiky odkazovaných na své stránky s odkazy zpět na podivné weby. Bot dělá to opakovaně a pokud se nic neděje, roboty mohou zaujmout obrovské množství zdrojů šířky pásma, což má za následek odmítnutí služby (DOS).

Michael Brown, expert Semalt , uvádí, že v nejlepším scénáři budou botové zaplavovat vaše logy falešnými daty, takže nemáte ponětí o tom, odkud pochází vaši návštěvnost. Pokud jste byli zasaženi těmito boty, zde je jak zablokovat spam na iis:

ISAPI přepis

Webmasteři, kteří byli zasaženi odkazujícími boty, jsou překvapeni, že si mohou uvědomit, že mohou udržovat boty tím, že provedou změny ve dvou řádcích v horní části souboru ISPI Rewrite httpd.ini. Při provádění těchto změn se provede kontrola odkazujícího na všechny příchozí transakce bez ohledu na velikost písmen proti seznamu známých odkazovacích robotů. Jakmile je zjištěna shoda, neprovádí se další zpracování a odesílá se chybový kód stránky (404).

# Doporučení blokování SPAM

# Přidejte klíčová slova mezi () níže a odděleně pomocí |

RewriteCond Referer:. * (?: klíčová slova | jděte zde). *

RewriteRule (. *) $ 1 [I, F].

Chcete-li udržet boty, vyplňte závorky pomocí klíčových slov, jak je uvedeno výše, z řetězce odkazů a oddělte je pomocí symbolu trubky. Pokud roboti narazí na stránky 1.marine.com a site2.marine.com, stačí zadat námořní klíčové slovo. Tím zabráníte jakýmkoli současným a budoucím pokusům z webových stránek s nápisem "mořský", aby zasáhly váš web. Mějte na paměti, že ISAPI Rewrite nerozlišuje mezi dobrým referentem od špatného. To znamená, že jakýkoliv odkazovač se slovy, které odpovídají nastaveným parametrům, bude blokován, i když je to legitimní provoz.

Jakmile filtry nastavíte na místě, zaznamenáte změnu v protokolech odkazů. Pokud vás boti opravdu tvrdo zasáhnou, dojde k významnému snížení využití systémových prostředků. Ačkoli ISAPI Rewrite, aby nedošlo k odposlechu botům, nemusí být nejvíce elegantní řešení problému, je vysoce efektivní při jejich udržování.

Roboty se stále vyvíjejí

Než budete sedět a relaxovat, protože jste se podařilo zablokovat spam na iis, mějte na paměti, že roboty se stále vyvíjejí. Dříve nebo později budou překonávat filtry spamu. Chcete-li udržet před roboty, sledujte protokoly referralů. Pokud zjistíte, že se objevují nějaké nové stránky s odkazovými spamy, přidejte je do svého seznamu.

November 26, 2017