Back to Question Center
0

Semalt: Jak nejlépe využít aplikace Wikipedia, když jste offline

1 answers:

Zatímco vysokorychlostní datové připojení se zdá být všude, stále existují místa, která nemají konektivitu ani v tomto věku. Některá místa mají nulovou konektivitu, takže musíte pracovat s drasticky sníženou šířkou pásma v jiných místech. Velmi dobrým příkladem je, když cestujete letecky nebo jste v zahraničí - logomaker 4.

V obou případech můžete chtít uložit spoustu webových stránek, abyste je mohli dále číst, když bude váš telefon offline. Ivan Konovalov manažer Success Customer Success Manager uvádí, že existují aplikace Wikipedia pro Android a iOS, které uživatelům umožňují ukládat články, ke kterým lze přistupovat později offline.

Ho pro uložení stránky v systému Android

  • Klepněte na tři vertikální body v pravém horním rohu obrazovky. Toto slouží jako tlačítko nabídky
  • V seznamu možností, které se zobrazí, zvolte "Uložit stránku"
  • .

Jak najít uložené články v systému Android

  • Přejděte do hlavní nabídky a zvolte "Uložené stránky".

Jak uložit stránku na iOS

  • Stačí kliknout na ikonu srdce ve spodní části článku a uložit. To je ještě jednodušší a kratší.

Jak najít uložené články v systému iOS

  • Přejděte do hlavní nabídky a zvolte "Uložené stránky".

Obě verze aplikace umožňují aktualizaci článku s nejnovějším obsahem po obnovení připojení. Verze systému Android má však další výhodu oproti verzi iOS aplikace. uživatelům prohledávat stránky uložené v mezipaměti.

I když máte konektivitu, existuje několik důvodů, proč byste si ještě radši četli uložené články v režimu offline. Neobsahuje žádné rozptýlení. Když potřebujete nejvyšší koncentraci, mohou vám upozornění, jako jsou příchozí SMS, hovory, zpráva z Twitteru a další, špatně rozptýlit, snížit koncentraci a zpomalit tempo čtení. Dalším důvodem je, že obnovení stránky bude přepsat nejnovější obsah. To znamená, že na uložené stránce můžete vynechat důležité informace.

Offline Wikipedia musí být vytvořena pro režim letadla. Takže v závislosti na tom, jak dlouho trvá vaše cesta a jak rychle čtete, můžete ušetřit dostatek stránek, které vás budou po celou cestu zaneprázdněny, jestliže jste plodným čtenářem.

Při offline režimu dochází k úspoře baterie vašeho přístroje. To znamená, že si můžete přečíst více článků před vypnutím baterie v režimu offline než v režimu online. Dokonce i studenti mohou využívat offline stránky Wikipedie.

Jako student můžete provést výzkum na Wikipedii a uložit všechny relevantní stránky. Ať už máte připojení nebo ne, je lepší změnit zařízení na režim offline, protože je zapotřebí 100% koncentrace pro čtení a rozložení všech uložených stránek. Během přečtení stránek může být také důležité zaznamenat důležité body. Bohužel mnoho lidí tuto funkci aplikace Wikipedia zatím neví.

November 26, 2017