Back to Question Center
0

Semalt: Jak zablokovat webové stránky v Google Chrome

1 answers:

Existuje mnoho případů, kdy lidé mohou potřebovat přístup k webovým stránkám v jejich prohlížečích. Například je třeba omezit přístup dětí na některé stránky. Rodiče také musí zůstat s právy ochrany heslem těmito bránami bránícím neoprávněnému přístupu k doplňkům prohlížeče nebo k určitým webům. Často lidé blokují tyto webové stránky ručně nebo pomocí techniky hostitelského souboru. Běžící příkazy však mohou být komplikované. To je důvod, proč někteří lidé používají rozšíření prohlížeče Google Chrome k omezení přístupu k webu.

V tomto pokynu SEO Jack Miller, špičkový expert na Semalt , definuje jednu rozšíření Chrome jako příklad této techniky.

Jak zablokovat stránky

Tento postup je omezen na uživatele Google Chrome. Jiné prohlížeče, které mají toto rozšíření, však mohou také použít techniku ​​blokování webových stránek. Rozšířením zájmu bude navíc rozšíření SiteBlock. Existují další rozšíření, jako je například SpyVisit, ale jejich funkce je víceméně stejná. Postupujte podle těchto kroků:

 • Spusťte prohlížeč Google Chrome a klikněte na tlačítko Nastavení.
 • V nabídce nastavení přejděte na položku Další nástroje a klikněte na "Rozšíření".
 • Odtud můžete jít na další rozšíření.
 • Toto menu otevře webový obchod Google Chrome. Stejně jako populární obchody aplikací, vyhledejte "SiteBlock" a klikněte na tlačítko enter.
 • Klikněte na tlačítko Přidat do Chromu, abyste zahájili proces instalace a počkejte, až dokončíte instalaci.

Když postupujete podle tohoto postupu, měli byste mít možnost ovládat váš prohlížeč a webové stránky, které může osoba navštívit. Je nutné si všimnout, že přípona SiteBlock patří společnosti Google. Neměli byste mít žádné problémy ohledně platnosti nebo autora tohoto softwaru. Tento postup vyžaduje přidání bloků, které potřebujete toto rozšíření. Pomocí této metody můžete tyto stránky zabránit:

 • Na panelu vyhledávání Google můžete omezit stránky z vyskakovacích oken SERP.
 • Můžete také přejít na nastavení.
 • Spravte rozšíření pro prohlížeč Chrome a vyberte položku SiteBlock
 • .
 • Zde klikněte na "Možnosti".
 • Přidejte webové adresy webových stránek, které chcete zablokovat pod "bloky".
 • Nezapomeňte kliknout na tlačítko "Možnosti uložení"

Můžete také vytvořit seznam mnoha webových stránek, které nechcete, aby měli lidé přístup. Je nutné vyloučit část webových stránek, které blokujete, "www nebo https: //". Pomocí této metody můžete omezit všechny domény bez ohledu na protokol. Po uložení těchto nastavení můžete otestovat addon tím, že se pokusíte o přístup k některým z webových stránek ve vašem blokovaném seznamu. Zpráva "Blocked by SiteBlock" potvrzuje úspěch této techniky.

Závěr

Existuje mnoho metod, proč lidé mohou chtít zablokovat webové stránky ve svých prohlížečích. Někteří rodiče například mohou chtít omezit přístup dětí na obsahové stránky pro dospělé. V těchto a mnohem více případech se lidé mohou rozhodnout použít různé techniky k zabránění tohoto přístupu. Tato příručka pro SEO vám ukáže, jak zablokovat některé weby pomocí doplňků pro Chrome. Z našeho jednoduchého doplňku "SIteBlock" můžete omezit přístup některých domén nebo stránek z prohlížeče Chrome. Tento postup můžete použít i pro jiné prohlížeče s použitím této nebo jiných rozšíření Source .

November 26, 2017