Back to Question Center
0

Semalt: Jak zabránit přenesení Darodar Ghost z vašeho webu

1 answers:

Pokud občas procházíte svou službu Google Analytics, musíte najít několik odkazových odkazů, které vyčnívají. Skutečnost, že se v dopravních zprávách opakovaně zobrazují, naznačuje, že někdo vysílá určitou návštěvnost webu. Přesto ne všichni referenční představují skutečné lidi. Jsou ty, které musíte z vašeho webu zablokovat.

Následující článek, který poskytl Oliver King, vrchní odborník z Semalt , pokrývá postup, který odstraňuje nežádoucí doporučení - yellow hat ascot. V tomto případě je Darodar podvodným odkazovatelem, ale metoda je také účinná pro jiné nežádoucí referenční osoby.

Co je Darodar?

Všimla jsem si nějaké neobvyklé činnosti od odkazujícího jménem Darodar. Doména odkazujícího se nadále zobrazovala v mých protokolech, což mě povzbuzovalo, abych navštívil stránky a zjistil, o co jde. Informace, které jsem tam našla, naznačují, že jde o jednoduchý nástroj SEO. Předpokládal jsem, že je to standardní prohledávač stránek, který sbírá informace z mého webu a nechává je posunout. Po zapojení některých členů online skupiny na téma Darodar se mi zdálo, že problém je mnohem významnější, než jsem si myslel .

Darodar je známý svým známým zvykem vysílat odkaz spam na mnoho majitelů webových stránek. Spravováno šíření nevyžádané pošty pomocí malwaru, který je šířen prostřednictvím botnetu. Přestože jste možná nemuseli být obětí takového útoku, je vhodné přijmout opatření k zablokování tohoto podvodného odkazujícího z vašeho webu.

Zabránění přístupu Darodar k vašemu webu

První krok je zablokovat všechny podezřelé domény prostřednictvím souboru .htaccess. Každý web, který používá WordPress, má tento soubor v kořenovém adresáři webu. Kódy můžete použít od společnosti Paul Thompson od Buzzwords to Business. Jakmile máte kód, otevřete existující soubor .htaccess a vložte jej dole. Uložte nová data. Zajistí, aby se vaše stránky nedostaly pod útoky z domén, které jsou uvedeny a používané referenčními uživateli od té doby. Je důležité poznamenat, že podvodníci mají mnoho jednorázových domén a mohou se kdykoli přesunout. Proto buďte vždy opatrní a aktualizujte soubor .htaccess.

Dalším krokem je zajistit, abyste z Google Analytics odstranili všechny stopy Darodaru. Je to důležité, protože zajišťuje přesnost analýz GA a zpráv. Je pravděpodobné, že míra odchodů z početných návštěv od Darodaru má všechny údaje skryté. Odstranění odkazovačů, které používají podobnou taktiku jako boti Darodar, zajistí, že sledování a sledování elektronického obchodu v Google Analytics je nebude v budoucnu zohledňovat. Nezáleží na tom, zda je šikmost podstatná nebo ne, za žádných okolností by neměla vycházet z rozhodnutí o nesprávných nebo nepřesných statistikách.

Závěr

Současný příspěvek popisuje především metody zablokování aplikace Darodar z vašeho webu. Dobrou zprávou je, že metoda funguje pro všechny nechtěné referenční uživatele, které chcete zablokovat z vašeho webu. Tyto dva způsoby pomohou zabránit tomu, aby se vaše statistiky v budoucnu překrývaly.

November 26, 2017