Back to Question Center
0

Semalt: Muž, který upravil tři miliony článků Wiki

1 answers:

V průběhu tohoto článku vám Oliver King, manažer Success Customer Success Manager, pověděl o softwaru společnosti Svenker Johansson, který úspěšně vytvořil miliony článků na Wikipedii a jak se stal jedním z nejslavnější a plodné redaktory této webové stránky encyklopedie. Tento švédský učitel fyziky je všeobecně známý jako Lsj. Vytvořil Lsjbot, automatický editor Wikipedie, který pomohl Svenkerovi vytvořit řadu článků Wikipedie pro jeho švédskou verzi.

Lsjbot dosud vytvořil tři miliony článků v různých verzích Wikipedie a získal více než deset milionů individuálních úprav - ray ban wayfarer logo. Johansson říká, že hlavním úkolem je vytvořit články o různých druzích zvířat a rostlin a většina jeho úprav se vztahuje pouze na tento úkol. Byly chvíle, kdy Wikipedia měla jen několik botů, ale Johansson tvrdí, že jsou v dnešní době stále důležitější a měly by být součástí mechanismu Google a Wikipedia.

Existují však limity, co můžeme s boty dělat. Bots jsou důležité, protože pomáhají udržovat hodně práce a vytvářet různé články na Wikipedii. Jeho anglická verze má miliony publikovaných článků a roboty se používají k opravě vandalismu do značné míry. Všude na světě se objevují opravy a aktualizace starých věcí, archivace stávajících diskusí, změna kategorií článků z Wikipedie a přidání přesných časových známek do manuálních zpráv o problémech.

Roboty píší historii NASA?

Jedním z hlavních rizik tohoto přístupu jsou články, které končí historií NASA. Mnoho lidí se domnívá, že botové vytvořili tyto články a do jejich publikování se zapojilo spousta automatických programů. V roce 2008 byl algoritmus známý jako ClueBot II úspěšně napsal patnáct tisíc článků Wikipedie o asteroidech. Jednoduše přepsal veřejné údaje a převedl informace z databáze NASA do článků Wikipedie. Tyto články byly editovány boty, které změnily své tagy a navzájem je propojily backlinks . Tito roboti dokonce změnili anglická verze článků Wikipedie na čínské verze. V roce 2012 bylo toto stvoření zrušeno a lidské bytosti vykonávaly veškerou práci.

Roboty nebo roboty procházejí zvláštními schvalovacími postupy

Erik Moller, zástupce ředitele a přispěvatel Nadace Wikimedia, která je zodpovědná za dohled nad webovými stránkami, uvedla několik příkladů o Cluebotu. Říká, že komplexní politika upravuje používání robotů nebo robotů na Wikipedii. Řekl Guardianu, že ne všichni botové jsou způsobilí pro práci na této obří encyklopedii kvůli jejich omezeným vlastnostem, vlastnostem a možnostem. Většina robotů prochází těžkou schvalovací procedurou, kdy lidé rozhodují o tom, zda úkoly, které plní, jsou smysluplné nebo ne. Bots, které zřídka provádějí zbytečné práce, jsou buď okamžitě zamítnuty, nebo po celý život zavřeny.

Moller také připouští, že strukturované údaje o Wikipedii a jejích projektech jsou udržovány různými způsoby, které pomáhají udržovat věci aktualizované a snižují možnosti lidských chyb při ruční aktualizaci a importování čísel.

Wikipedia je jednou z webových stránek, která má spoustu článků. Johansson obhajoval praxi vytváření milionů článků sám, říkat, že udělal rozumné použití robotů a robotů a dostal je schválený vyššími orgány před jejich použitím na Wikipedii.

November 26, 2017