Back to Question Center
0

Semalt odhalí 3 filtry Google Analytics, které mají být použity

1 answers:

Ve službě Google Analytics filtry poskytují flexibilitu pro úpravu a změnu údajů a přizpůsobení nastavení účtu podle požadavků našich webových stránek. Pomocí filtru Google Analytics lze zahrnout nebo vyloučit data, přenést soubory z jedné platformy na jinou, aby se lépe přizpůsobil a splnil požadavky vaší firmy.

Způsob přípravy přehledů závisí na tom, jak jsou data analyzována v účtu Google Analytics. Pomocí filtrů můžete snadno transformovat, upravovat nebo měnit data. Služba Google Analytics tedy může použít filtr ze surového formuláře do zarovnaného formuláře vašeho webu. Tímto způsobem je zpracování dat jednodušší a pohodlnější a filtrované údaje vám poskytují přesné přehledy o provozu generovaném na vašem webu.

Oliver King, manažer úspěchu zákazníků Semalt , zde zpracovává 3 hlavní typy filtrů, které všichni správci webu používají ve svých účtech Google Analytics: filtry spambotů, vyloučení interních IP adres a vynucení zdrojů odkazů nebo na malé stránky.

1. Spambotové filtry

Spambotové filtry jsou snadno použitelné a poskytují spoustu možností, jak si vybrat. Můžete upravit jejich nastavení z volby Nastavení zobrazení v účtu Google Analytics. K tomu byste měli jít na palubní desku a hledat možnost Bot Filters. Klepněte na tuto možnost a aktivujte ji a poté zavřete okna. Díky této možnosti je pro každého snadné nastavit seznamy pavouků a robotů v účtu Google Analytics. Použijte filtry na co nejvíce stránek, abyste získali požadované výsledky.

2. Vyloučit všechny interní adresy IP

Druhá věc, kterou musíte věnovat pozornost, je odstranění interních IP adres. Za tím účelem byste měli otevřít účet Google Analytics a přejít do sekce Správce. Zde naleznete možnost Nastavení zobrazení, kde musíte vybrat možnost Filtr a vytvořit spoustu filtrů. Pokračujte tak, dokud nevytvoříte dostatečné filtry pro vaše webové stránky. Než začnete vytvářet filtry, vždy se ujistěte, že použijete existující filtry, pokud máte nějaké. Dalším krokem je správné pojmenování všech filtrů a výběr mezi předdefinovanými a vlastními filtry. Předdefinovaný filtr je šablona běžně používaných filtrů, zatímco vlastní filtr je způsob, jak vyhovět vašim filtrám ve všech typech situací. Jakmile vytvoříte požadovaný počet filtrů, poslední krok je ověřit. Služba Google Analytics neposkytuje žádnou možnost pro ověření filtrů, takže je nutné použít jinou možnost.

3. Vynucení adres URL na malá písmena

Vyžaduje URL pro malá písmena pro lepší výsledky. Filtry můžete použít k vyčištění dat. Pokud například vaše webové stránky zobrazují velký počet zobrazení stránek a neučinili jste SEO, pak pravděpodobně bude přítomen spam. Za takových okolností byste měli mít stránky s malými adresami URL spíše než s velkými adresami URL. Jakmile upravíte své nastavení na malá písmena, nezapomeňte ověřit jejich ověření před zavřením okna Source .

November 24, 2017