Back to Question Center
0

Semalt: Pokyny pro provoz botnetu - Jak se vyvarovat

1 answers:

bot je automatizovaný počítač zombie, který se chová jako skutečný člověk. Bot může infikovat konec serveru nebo uživatelský konec. Například roboti mohou provést obrovské útoky škodlivého softwaru, které postihují počítače nebo mobilní zařízení - computer consultant san francisco. Podobně mohou roboti napadnout server způsobující mnoho škod, jako jsou útoky DDoS. Mnoho webových stránek, jako je Google a PayPal, závisí na robotích, kteří zjednodušují svou činnost. Většina osobních zkušeností s prohlížením závisí na efektivním používání robotů. Hackeři a další lidé se špatnými úmysly mohou také používat boty k provádění internetových podvodů. Bots nejsou špatný software, ale mají významnou aplikaci pro četné internetové podvody. Například některé webové stránky obsahují boty, které mohou získat informace o kreditní kartě od mnoha uživatelů.

Artem Abgarian, vedoucí manažer úspěchu zákazníků Semalt , zde poskytuje v tomto ohledu několik naléhavých otázek.

Jak jsou vytvářeny botnety

Zajímá se, co je botnetová doprava a co může dělat. Botnet zahrnuje skupinu nebo síť těchto "počítačů zombie", které společně pracují na provedení podobné funkce. Mnoho robotů nebo počítačů postižených boty se může chovat jako zombie na různých serverových reakcích. Obvykle útočník vyhledává případy zranitelnosti na oběti nebo na cíl. Odtud se zaměřují na instalaci softwaru na počítač oběti. Populárně lidé používají nevyžádané e-maily k odesílání robotů do osobních počítačů. Poté obětují oběť kliknutím na tlačítko výzvy k akci, které iniciuje celý útok. Ostatní podvodníci posílají spamové e-maily obsahující malware a trojské koně.

Když je bot instalován na počítači oběti, nyní využívají dostupnost sítě PC k provádění útoků. Například se obracejí na svůj doménový server, kde přicházejí příkazy a instrukce. Osoba za útokem botnetu používá server C & C pro sběr příkazů a sběrů, aby shromáždil informace, které potřebují od infikovaných počítačů.

Útočník webu, který provozuje schéma botnet, má klientský program, který obsahuje sadu pokynů pro boty. Tyto úkoly mohou zahrnovat sběr dat, spouštění prohlížeče (hesla, kreditní karty, přihlašovací údaje a mezipaměť), ovládání počítače nebo dokonce používání počítačového hardwaru oběti. Jeden aspekt flexibilnosti botnetů zahrnuje schopnost ovládat několik jednotek nebo více robotů.

Účinky botnetů

Botnety ohrožují bezpečnost internetových stránek mnoha webových stránek. Bezpečnost informací a dat se stává touto útokem botnetem ovlivněna. Když botnet nainstaluje škodlivý software na počítač uživatele, tyto informace již nejsou pod kontrolou uživatele. Lidé, kteří ukládají citlivé informace, jako jsou finanční účty, bankovní informace, přihlašovací údaje atd .; na infikovaném systému riskuje ztráta útočníků.

Útočníci mohou napadnout co nejvíce počítačů z jejich důvodů. Například botnet útoky provedly útoky odmítnutí služby v síti. DDoS útoky zahrnují odesílání mnoha požadavků na server na server, což zpomaluje jeho účinnost v důsledku plánování. V extrémních případech si lidé s těmito technikami sundají celou webovou stránku.

Závěr

Botnetová komunikace je běžná v každodenním používání internetu. Například lidé mohou spustit útoky botnetu, aby vytvořili falešný spam nebo spam. Tento článek SEO obsahuje informace o tom, jaký je botnetový provoz. Můžete být schopni udržet váš systém bezpečný před účinky těchto útoků botnetů.

November 26, 2017