Back to Question Center
0

Semalt: Používání bot pro vytvoření článků Wiki

1 answers:

Michael Brown, Semalt Customer Success Manager, říká, že Wikipedia nebo prostě Wiki je jedna z webových stránek, která se může pyšnit tím, že má spoustu článků psaných na různých tématech. Svenker Johansson, švédský administrátor univerzity, obhajoval praxi vytváření milionů článků sám, říkat, že učil roboty a roboty, a předtím, než je používají na Wikipedii, je nechal schválit vyššími orgány.

Johanssonův software úspěšně vytvořil miliony článků na Wikipedii a stal se jedním z nejslavnějších a plodnějších redaktorů této internetové stránky encyklopedie. Nyní je tento učitel fyziky široce známý jako Lsj - ni200 builds ipv4s. Vytvořil Lsjbot, automatický editor Wikipedie, který pomohl Svenkerovi vytvářet spoustu článků Wikipedie pro svou švédskou verzi. Zatím Lsjbot může vytvořit tři miliony článků v různých verzích Wikipedie a vylepšil více než deset milionů individuálních úprav. Johansson říká, že hlavním úkolem je vytvořit články o různých druzích zvířat a rostlin. Byly chvíle, kdy Wikipedia měla jen několik botů, ale Johansson tvrdí, že jsou v dnešní době stále důležitější a měly by být součástí mechanismu Google a Wikipedia.

Existují však limity, co můžeme s boty dělat. Samozřejmě, roboty jsou důležité, protože pomáhají vykonávat hodně práce, stejně jako psaní různých článků na Wikipedii. Jeho anglická verze má miliony publikovaných článků a roboty se používají k opravě vandalismu do značné míry. Všude na světě opravují a aktualizují staré věci, archivují stávající diskuse, mění kategorie článků Wikipedie a přidávají přesné razítka k ručním hlášením problémů.

Roboty nebo roboty procházejí zvláštními schvalovacími postupy

Erik Moller, zástupce ředitele a přispěvatel Nadace Wikimedia, která je zodpovědná za dohled nad webovými stránkami, uvedla několik příkladů o Cluebotu. Říká, že komplexní politika upravuje používání robotů nebo robotů na Wikipedii. Řekl Guardianu, že ne všichni botové jsou způsobilí pro práci na této obří encyklopedii kvůli jejich omezeným vlastnostem, vlastnostem a možnostem. Většina robotů prochází těžkou schvalovací procedurou, kdy lidé rozhodují o tom, zda úkoly, které plní, jsou smysluplné nebo ne. Bots, které zřídka provádějí zbytečné práce, jsou buď okamžitě zamítnuty, nebo po celý život zavřeny.

Moller také připouští, že strukturované údaje o Wikipedii a jejích projektech jsou udržovány různými způsoby, které pomáhají aktualizovat věci. Praxe užívání robotů a robotů k vytváření článků má své vlastní nevýhody, ale Johansson svou praxi obhajoval silnými body. Poznamenává, že švédská Wikipedie má více než 150 znaků Pána prstenů, ale jen málo patří k válce ve Vietnamu. To znamená, že tento talentovaný učitel nejprve vytvořil boty, které nahrazují spisovatele a redaktory. Pak promluví Tolkienovi a bílým mužům. Stále to vypadá obtížně pro jednu osobu, ale Johansson použil speciálních robotů Wikipedia k lepšímu výkonu svých úkolů.

November 26, 2017