Back to Question Center
0

Semalt: Používání bot pro vytvoření článků Wiki

1 answers:

Michael Brown, Semalt Customer Success Manager, říká, že Wikipedia nebo prostě Wiki je jedna z webových stránek, která se může pyšnit tím, že má spoustu článků psaných na různých tématech. Svenker Johansson, švédský administrátor univerzity, obhajoval praxi vytváření milionů článků sám, říkat, že učil roboty a roboty, a předtím, než je používají na Wikipedii, je nechal schválit vyššími orgány.

Johanssonův software úspěšně vytvořil miliony článků na Wikipedii a stal se jedním z nejslavnějších a plodnějších redaktorů této internetové stránky encyklopedie. Nyní je tento učitel fyziky široce známý jako Lsj. Vytvořil Lsjbot, automatický editor Wikipedie, který pomohl Svenkerovi vytvářet spoustu článků Wikipedie pro svou švédskou verzi. Zatím Lsjbot může vytvořit tři miliony článků v různých verzích Wikipedie a vylepšil více než deset milionů individuálních úprav - best vps host europe gmbh. Johansson říká, že hlavním úkolem je vytvořit články o různých druzích zvířat a rostlin. Byly chvíle, kdy Wikipedia měla jen několik botů, ale Johansson tvrdí, že jsou v dnešní době stále důležitější a měly by být součástí mechanismu Google a Wikipedia.

Existují však limity, co můžeme s boty dělat. Samozřejmě, roboty jsou důležité, protože pomáhají vykonávat hodně práce, stejně jako psaní různých článků na Wikipedii. Jeho anglická verze má miliony publikovaných článků a roboty se používají k opravě vandalismu do značné míry. Všude na světě opravují a aktualizují staré věci, archivují stávající diskuse, mění kategorie článků Wikipedie a přidávají přesné razítka k ručním hlášením problémů.

Roboty nebo roboty procházejí zvláštními schvalovacími postupy

Erik Moller, zástupce ředitele a přispěvatel Nadace Wikimedia, která je zodpovědná za dohled nad webovými stránkami, uvedla několik příkladů o Cluebotu. Říká, že komplexní politika upravuje používání robotů nebo robotů na Wikipedii. Řekl Guardianu, že ne všichni botové jsou způsobilí pro práci na této obří encyklopedii kvůli jejich omezeným vlastnostem, vlastnostem a možnostem. Většina robotů prochází těžkou schvalovací procedurou, kdy lidé rozhodují o tom, zda úkoly, které plní, jsou smysluplné nebo ne. Bots, které zřídka provádějí zbytečné práce, jsou buď okamžitě zamítnuty, nebo po celý život zavřeny.

Moller také připouští, že strukturované údaje o Wikipedii a jejích projektech jsou udržovány různými způsoby, které pomáhají aktualizovat věci. Praxe užívání robotů a robotů k vytváření článků má své vlastní nevýhody, ale Johansson svou praxi obhajoval silnými body. Poznamenává, že švédská Wikipedie má více než 150 znaků Pána prstenů, ale jen málo patří k válce ve Vietnamu. To znamená, že tento talentovaný učitel nejprve vytvořil boty, které nahrazují spisovatele a redaktory. Pak promluví Tolkienovi a bílým mužům. Stále to vypadá obtížně pro jednu osobu, ale Johansson použil speciálních robotů Wikipedia k lepšímu výkonu svých úkolů.

November 26, 2017