Back to Question Center
0

Semalt proti botnetům - způsoby, jak je potlačit

1 answers:

Botnety pracují v konjugaci se zotročenými počítači a zombiemi a infikují velké množství zařízení po celém světě. Botnet je sbírka kompromitovaných počítačů, které byly uneseny a jsou nyní používány k provádění některých nezákonných úkolů. Hackeři nepotřebují používat vaši IP adresu k útoku na vaše zařízení. Místo toho vytvářejí obrovské sítě zombie počítačů a ovládají různá zařízení ze vzdáleného místa.

Botnety začaly mít svůj význam v roce 2001, kdy finančně motivovaní hackeři odeslali podezřelé kódy online a napadli velké množství nechráněných zařízení bez znalostí uživatelů.

Zde Artem Abgarian, vedoucí expert na Semalt , diskutoval o různých způsobech, jak bojovat s botnety online.

1. Služby filtrování webů

Web-filtrování služby jsou nejlepší a nejspolehlivější k dnešnímu dni. Pomáhají skenovat naše systémy pro možné boty a neobvyklé chování. Také tyto služby prohledávají škodlivé aktivity a blokují stránky, které vám posílají podezřelé návštěvy. FaceTime Communications, Websense a Cyveillance jsou některé příklady webových filtračních služeb, na které se můžete spolehnout. Sledují vaše online aktivity a zabraňují vašim zařízením před podezřelými věcmi, jako je stahování JavaScript a provádění škrábanců obrazovky. Kromě toho si boty vytrhávají a vaše zážitky z prohlížení jsou velmi spolehlivé a přátelské.

2. Přepněte prohlížeče

Dalším způsobem, jak bojovat proti botnům, je přepínání webových prohlížečů, které by měly být standardizovány na jiných prohlížečích než Internet Explorer a Firefox. když je napaden botnety.Nejlepší volbou je Google Chrome, který nemá žádnou alternativu.Macové jsou bezpečně chráněny před botnety staticky a Linux je také dobré jít s.

3. Zakázat skripty

Extrémním, přesto nádherným opatřením je úplné zakázání prohlížečů ze skriptu, což však může způsobit tlumení produktivity vašich webových stránek a webových aplikací. To není vhodná možnost pro společnosti a jednotlivce, kteří pracují jako nezávislí pracovníci a vydělávají z jejich webových stránek hodně.

4. Nasadit systémy detekce narušení a detekce narušení

Dalším zajímavým a užitečným způsobem je nasazení některých systémů pro detekci narušení a detekce narušení. Například, pokud váš počítač vypuštěn v chatu Internet Relay Chat, můžete nasadit kterýkoli ze dvou systémů, který ho okamžitě ochrání. Systém IPS monitoruje chování vašeho zařízení a označuje útoky HTTP, které jsou špatné, což znamená, že nasazení obou systémů může být přínosem pro vás i vaše zařízení.

5. Chránit obsah generovaný uživatelem

Je důležité pravidelně chránit váš obsah vytvořený uživateli, aby se nestal obětí spisovatelů malwaru online. Dan Hubbard, prezident společnosti Websense, říká, že jedním z hlavních problémů webů vytvořených uživatelem je fenomén Web 2.0.

6. Použijte nápravné nástroje

Pokud byl váš počítač infikován, měli byste použít nápravné nástroje. Společnosti, jako je Symantec, používají tyto nástroje pravidelně, protože pomáhají detekovat a vyčistit všechny typy rootkitů a botnetů. Pokud tak učiníte, můžete si vybrat, kdo by měl navštívit váš web a kdo by neměl. To nakonec zlepší celkovou kvalitu svých webových stránek a zabrání systému rootkitům a botnetovým infekcím Source .

November 26, 2017