Back to Question Center
0

Semalt Tipy o tom, jak používat a spravovat svůj kurz Wiki

1 answers:

Wiki jako jediný repozitář většinou přispívá k úspěchu vzdělávacího sektoru v mnoha zemích. Wikis dává učitelům a studentům příležitost upravit, získat přístup a sdílet informace o spolupráci týkající se vzdělávacích kurzů. Každý kurz, který se uskutečnil, se skládá z wiki, která je rychle nastavena a upravena tak, aby odpovídala řadě kurzů dostupných ve školství.

Max Bell, expert Semalt , vysvětluje, integrální roli ve zlepšování vztahů mezi studenty a učiteli. Učenci se zasazovali o používání kurzu wiki ve školách, protože pomáhají při hladkém chodu učebních osnov - js-2016 fiyat. Zde jsou typické aktivity prováděné kurzem wiki:

 • Sdílení a poskytování často kladených otázek a shromažďování nových
 • Pokyny a pokyny pro sdílení na začátku kurzu
 • Poskytování a analýza pokynů pro instalaci příslušných softwarových aplikací
 • Návrhy ke shromažďování informací o průběhu kurzu

Praxe shromažďování, sdílení a úpravy článků wiki pomáhá především při sestavování informací v úložišti. Upravená zpráva slouží jako zdroj lidských znalostí ostatním zaměstnancům a studentům. Výkon sdílení a analyzování nejčastějších dotazů podporuje týmovou práci a vývoj budoucích projektů.

Tipy, jak spravovat svou kurzovou wiki

Správa kurzu wiki znamená absolutní závazek a odhodlání. Zde jsou tipy na efektivní zvládnutí wiki:

 • Uveďte a definujte různé role, které mají být vykonávány různými lidmi. Například pokud jde o smazání wiki článků, nechte to být role studentů kurzu, ale ne studentů.
 • Uveďte části, které vyžadují spolupráci studentů, abyste se vyhnuli nejasnostem. Studenti by měli mít za úkol editovat a vytvářet wiki články.
 • Být přesný pokud jde o účel částí kurzu wiki. Pokud některé z vašich částí kurzu wiki jsou určeny k šíření dat a informací, omezte přístup studentů k prvkům.

Pracovníci kurzu plní různé úkoly a role v kurzu wiki. Zde jsou typické funkce, které provádí personál kurzu pro správu wiki:

 • Obnova a uložení smazaných Wiki

Při zachování wiki kurzu vyvarujte se vyčištění článku, který lze použít pro budoucí reference. Po odstranění materiálu zůstal viditelný odkaz tam, kde byl vytvořen. Chcete-li obnovit článek Wiki, klikněte na tlačítko Obnovit zobrazené na obrazovce.

 • Smazání článku Wiki

Členové kurzu mohou smazat wiki články pouze s povolením k úpravě článku. Chcete-li odstranit článek z kurzu Wiki, přejděte na článek, který chcete smazat, a klikněte na tlačítko Upravit. Přejděte dolů a klikněte na tlačítko "Odstranit článek" a vyberte "Ano" pro potvrzení smazání článku.

 • Řízení přístupu ke kurzu Wiki

Uživatelé mohou řídit přístup ke wiki kurzu psaním nastavení oprávnění článku nebo zablokováním dostupných článků. Chcete-li ovládat přístup, otevřete v sekci Nastavení a klikněte na tlačítko Upřesnit nastavení. Upravte přístup k Wiki kurzu tím, že povolíte veřejným týmům přístup k wiki.

 • Zasazení a zamykání článku Wiki

Chcete-li získat platné výsledky z vašeho kurzu Wiki, vytvořte několik článků, které představují váš kurz. Poskytněte odkazy na váš centrální kus a nejčastější dotazy pro každou část, která má být pokryta.

November 26, 2017