Back to Question Center
0

Semalt: Tipy ochrany botnetu. Jak zůstat v bezpečí?

1 answers:

Rootkit je software, který je skrytý a nainstalovaný na počítači nebo mobilním zařízení bez vašeho vědomí. Je pravděpodobné, že infikuje velké množství programů a souborů a bude automaticky instalován útočníky. Využívají zranitelnosti vašeho počítače a přesvědčují vás, abyste si stáhli podivné programy a nástroje.

Artem Abgarian, špičkový expert z Semalt , ujišťuje, že rootkity nejsou vždy nebezpečné, ale mohou skrýt všechny škodlivé činnosti, a proto je třeba je zbavit co nejdříve. Někdy útočníci přistupují k vašim citlivým informacím a kradou detailů kreditní karty pomocí rootkitů. Pravidelně monitorují akce uživatele, provádějí různé nebezpečné funkce a upravují své programy, aniž by je nikdo zjistil.

Na druhé straně jsou botnety obrovskou sítí ohrožených nebo infikovaných počítačů. Rozvíjejí velké a malé botové sítě a plní řadu úkolů. V kontextu botnetu jsou roboti odkazováni na počítač a mobilní zařízení, která nemohou správně vykonávat své funkce a jsou kontrolována hackery. Útočník získá kontrolu nad vaším přístrojem tím, že ho napadne virem, škodlivým kódem nebo malwarem, který napadá váš počítač v pravidelných intervalech. Počítač se brzy stává součástí sítě botnet a nefunguje normálně. Botnety se často používají k provádění řady škodlivých aktivit, šíření virů a spamu a napadání různých nových zařízení.

Proč jsou rootkity a botnety významnými hrozbami?

Primárním problémem s botnety a rootkity je, že zůstávají skryty a fungují tiše. Ačkoli boty nejsou vždy skryty, rootkity se nikdy neobjevují v počítači. Někdy oba rootkity a botnety zůstávají nezjištěny dokud nebo pokud vaše zařízení není zcela poškozeno. Tiše vykonávají své funkce a automaticky na svém zařízení instalují další škodlivé programy. Jelikož jsou těžko detekovatelné, mohou útočníci snadno používat botnety a rootkity k úpravě a přístupu k vašim osobním informacím. Útočí na širokou škálu počítačů a spáchají s těmito boty různé zločiny, které zůstávají skryty ve vašem počítači a mobilních zařízeních. S několika infikovanými počítači mohou útočníci snadno zvětšit rozsah svých zločinů a ovlivnit jak malé a velké organizace.

Co můžeme udělat, abychom se chránili?

Pokud hledáte spolehlivé bezpečnostní postupy, můžete postupovat podle těchto kroků a omezit rizika infikování nebo ohrožení počítačů.

1. Udržujte a používejte antivirové programy:

Antivirové programy nebo software jsou nutné a měli byste je nainstalovat co nejdříve. Pomáhají rozpoznat a chránit váš počítač nebo mobilní zařízení před známými viry a malwarem. Můžete snadno detekovat malware a viry a zabránit tomu, aby vám způsobily vážné problémy. Vzhledem k tomu, že útočníci nepřetržitě píší nové viry, je důležité, aby definice a antivirové programy byly aktualizovány. Měli byste také nainstalovat programy anti-rootkit a anti-bot do vašeho zařízení.

2. Nainstalujte brány firewall

Musíte nainstalovat brány firewall, které vám pomohou zabránit několika typům infekcí a zabránit škodlivému provozu dříve, než poškodí váš počítač. Omezuje provoz a může plnit své funkce ve všech operačních systémech. Ujistěte se, že bránu firewall pravidelně aktualizujete.

3. Použijte silná hesla

Měli byste si vybrat silná hesla, aby útočníci nemohli hádat za každou cenu. Při vytváření hesla používejte různá slova a kombinujte čísla i abecedy. Heslo byste měli často měnit, abyste zajistili bezpečnost na internetu Source .

November 26, 2017