Back to Question Center
0

Semalt upozorňuje na 4 spamové botnety

1 answers:

Spamové emaily tvoří většinu z e-mailů, které oslovují počítače lidí. Většina e-mailů, které lidé dostávají, pocházejí ze spamu. Ve většině případů tyto e-maily pocházejí z robotů a botnetů. Boj proti útokům botnetů není snadný úkol. Například, jeden by měl mít na mysli počet bootů, zprávy poslané stejně jako bajty odeslané botnet.

Oliver King, špičkový expert z Semaltu , zde mluví o některých botnetových útokech ao tom, jak řídit jejich účinky - massachusetts bankruptcy lawyers directory. Buďte v bezpečí před následujícími botnety.

Grum (Tedroo)

Grum botnet zaměstnává některé z nových technik, aby se dařilo svým obětem. Tento botnet je rootkit v režimu jádra, který je pro filmy velmi obtížné zjistit. Ve většině operačních systémů funguje tento botnet jako typický virus, čímž infikuje některé z registrů uživatelů své oběti. V tomto typu útoku je jasné, že většina souborů autorunů se aktivuje.

Grum se vyskytuje jako spamový prodej farmaceutických produktů, jako je Viagra. Grum má 600 000 členů, kteří zodpovídají za zasílání více než 40 miliard e-mailů každý den do svého cílového výklenku. Grum také přispívá na více než 25% nevyžádaných e-mailů u svých obětí.

Bobax (Kraken / Oderoor / Hacktool.spammer)

Bobax se vyskytuje jako anonymní botnet, který se objevuje prostřednictvím serverů webového prohlížeče. Tento útok způsobuje, že to hackerům s bílým kloboukem sotva zjistí, což je téměř nemožné vysledovat. V současné době je na tomto útoku více než 10 000 členů. Podobně přispívá k tomu, že přibližně 15% všech nevyžádaných e-mailů bude odesláno v průběhu času. Z tohoto čísla je Bobax zodpovědný za každý den zasílání 27 miliard e-mailů se spamem. Bobax útok připomíná slavný botnet Kraken. Některé z jejích způsobů činnosti zahrnují najímání výzvy k akci. Tento spam může napadnout následující kanály. Příště si najmete bot, dejte si pozor na zdroj.

Pushdo (Cutwail / Pandex)

Od roku 2007 Pushdo posílá spamové e-maily více než 19 miliardám uživatelů internetu po celém světě. Pushdo začal hromadný útok vedle Storm botnet. Storm však už není ve hře, ale Pushdo stále pokračuje. Pushdo se objeví jako stahovací software. Když uživatel přistupuje k němu, stahuje jiný software pod názvem Cutwail. Cutwail se stane spamovým softwarem, který získá přístup k počítači oběti. Pushdo spam přichází různými způsoby, včetně online kasin, léků a phishingových programů.

Rustock (Costrat)

Rustock přežil významný spamový botnet, který se v roce 2008 rozpadl. Některé útoky, které se na ně objevily, zahrnují McColo botnet. Rustock spam botnet útok sestává ze sítě téměř dvou milionů botnetů. Jeden z jeho jedinečných způsobů útoku spočívá v tom, jak denně napadá od 3:00 do 7:00 EST (GM-5). E-maily obsahují klony e-mailů z některých legitimních e-mailových adres a také zprávy o integraci sociálních médií. Tento spamový útok je často nedetekovatelný a může se objevit jako obvyklé spamy.

Závěr

Spamové emaily pocházejí z typického setkání lidí, kteří denně využívají internet. Pro majitele stránek je nezbytné, aby používali možnosti filtrování nevyžádané pošty. Uživatelé internetu by navíc měli zajistit zabezpečení svých počítačů instalací nejnovějšího softwaru spyware.

November 26, 2017