Back to Question Center
0

Semalt varuje před botnickým malwarem

1 answers:

Malware nebo škodlivé počítačové kódy jsou již více než 40 let, ale jejich použití k vytvoření něčeho organizovaného jsme si uvědomili, když botnetky byly představeny před deseti lety. Botnety jsou zodpovědné za některé drahé bezpečnostní incidenty na internetu a infikují velké množství počítačových a mobilních zařízení. Každý měsíc je mnoho počítačů nakaženo botnety, které mají tendenci zavírat tato zařízení.

Artem Abgarian, vedoucí odborník na Semalt , vysvětluje v článku, co je malware v botnetu, jak se šíří a funguje.

Termín botnet obsahuje dvě různá slova, net a bot. Botnet je skupina infikovaných počítačů, které provádějí více úkolů podle příkazů nebo požadavků botmasterů. Každý druhý počítač se pravděpodobně stane botnet, nejsou opatření přijata a nemáte nainstalovaný software proti malwaru. Botnety jsou skupiny a obrovské sbírky systémů, které jsou propojeny prostřednictvím centralizované sítě nebo operačního systému. Lidé, kteří provozují nebo zapisují škodlivý software, se nemohou přihlásit do všech zařízení, ale mohou určitě ovládat své akce.

Jak zjistit, zda je počítač součástí botnetu?

Je snadné zjistit, zda je váš počítač součástí botnetu, a můžete také zhodnotit jeho dopad na výkon vašeho zařízení. Když se počítače stanou součástí botnetu, fungují pomalu a nekonají podle pokynů. Navíc se webové stránky nevkládají správně a vaše operační systémy jsou přetíženy spoustou dotazů. Takové chování je pro uživatele viditelné, aby věděli, že jsou přítomny botnety. Mohou nebo nemusí vás informovat o jejich přítomnosti, protože botnety obvykle fungují tiše.

Jak fungují botnety?

Jak jsme již popsali, jsou botnety instruovány k plnění určitých úkolů. Jsou hlavně odpovědné za krádež osobních informací, jako jsou údaje o kreditní kartě, a nemusí být pro uživatele viditelné kvůli jejich klidnému chování. Botnety jsou používány hlavně zlými herci, známými také jako botmastery. Servery příkazového a řídícího systému jsou určeny k tomu, aby snižovaly botnety.

Rizika pro podnikatele a domácí uživatele:

Rizika spojená s botnety jsou shodná s riziky škodlivých programů a podezřelých aktivit na internetu. Například botnety jsou navrženy tak, aby ukradly vaše osobní údaje a zpřístupnily údaje o vaší kreditní kartě. Získávají také přístup k vašim duševním vlastnostem, plánům a heslům a někdy vám nutí kliknout na jejich odkazy na partnerské webové stránky. Měli byste pochopit, že jakmile se váš počítač dostane do infekce, přestane fungovat jako vaše požadavky, ale bude provádět úkoly přiřazené hackerem.

Linie mezi firemním a osobním počítačem je rozmazané. Každý z nás může být obětí botnetového softwaru a jediný způsob, jak se je zbavit, je instalace programů proti malwaru. Identifikace a zastavení škodlivého softwaru botnet je vše, co potřebujete k zajištění bezpečnosti online. Z technologického hlediska mohou být botnety zastaveny pomocí anti-malware nebo antivirových programů. Můžeme zastavit infekce v síti a brzy se je zbavit Source .

November 26, 2017