Back to Question Center
0

Semalt: Vyloučení spamu

1 answers:

Pokud jste se přihlásili do účtu Google Analytics a zaznamenali náhlá špička v relácích, je pravděpodobné, že boty a nevyžádaná pošta zasáhly vaše webové stránky. Při pohledu můžete mít pocit, že vám přinese prodeje a potenciální zákazníky, ale blíže se podíváte na zdroj zasedání vám poskytne představu o tom, odkud přichází provoz. Spamboty jsou hlavně odpovědné za nekvalitní provoz webových stránek . Jack Miller, manažer Senior Customer Success , říká, že v posledních letech se stále více webmasterů stěžovalo, že odkazující spamové boty prolévají své stránky a vypadá to, že skuteční lidé navštívili vaše webové stránky - продажа дизайнерской мебели. Černé klobouky SEO a záporné nevyžádané pošty mohou vykreslit vaše údaje Google Analytics ve velkém počtu. Navíc se tyto boty zobrazují, když navštívili váš web několikrát, ale míra odchodů je 100%. Nemáte k dispozici žádné pozitivní údaje a hodnocení stránek začíná klesat každý den.

Co je spam bot?

Bots jsou automatizované programy, které mají schopnost provádět akce bez ručního zadávání. Bot je zodpovědný za provádění řady pracovních úkolů, které může skutečná osoba dokončit během několika hodin, dnů a týdnů. Bots trvají jen pár sekund, aby mohli provádět více úkolů najednou a byly vytvořeny tak, aby navštívily vaše stránky nepřirozeně.

Rozdíl mezi neoprávněnými a legitimními roboti

Legitimní nebo pravé boty patří do vyhledávačů , jako jsou Bing, Yahoo a Google. Mohou indexovat vaše webové stránky a zobrazí všechny vaše stránky ve výsledcích vyhledávače. Tyto boty nepoškodí váš web žádným způsobem, zatímco nelegitimní roboty mají poškodit vaše webové stránky. Vypadá to, že navštíví váš web a může vám získat spoustu názorů, ale nejsou přátelské k webu a jsou nazývány jako záporné boty. Nejčastějšími a nejznámějšími boty pro doporučení nevyžádané pošty jsou událost-tracking.com, tlačítka zdarma. com, social-buttons.com, darodar.com a get-free-traffic-now.com.

Tyto webové stránky obsahují určité varianty a jejich adresy URL se automaticky zobrazují v účtech Google Analytics. Pokud budete sledovat jejich adresy URL, abyste se dozvěděli více o těchto společnostech a jejich reklamních balíčcích, je pravděpodobné, že poškodí vaše webové stránky. Pokud například do vašeho účtu Google Analytics uvidíte spamový odkaz (see-your-website-here.com), měli byste jej co nejdříve odstranit.

Jak zablokovat spam boty ve vašem účtu Google Analytics?

Téměř všechny doporučení týkající se nevyžádané pošty jsou velkými pachateli a měly by se zbavit co nejdříve. Pokud narazíte na nový spamový odkaz v účtu Google Analytics, měli byste ho vyfiltrovat, ale nevýhodou tohoto postupu je to, že špatní botové budou znovu a znovu navštěvovat vaše webové stránky. Znamená to, že zaberou zdroje vašeho serveru a budou mít vliv na rychlost načítání vašeho webu. Je však možné použít soubor .htaccess k blokování všech spamových webů. Stojí za to říct, že soubor .htaccess je účinný způsob blokování celého podezřelého webu.

Prvním krokem je vložení určitého kódu do souboru .htaccess. Pokud tento soubor nefunguje správně, měli byste nahrát nový soubor .htaccess do kořenového adresáře domény. Dalším rychlým a snadným způsobem, jak opravit spam bot, je vytváření pokročilých filtrů v účtu Google Analytics. Přihlaste se do svého účtu a klikněte na kartu Správce. Z tohoto místa byste měli jít na možnost Vytvořit nový pohled a v sekci názvů zobrazení přehledů se zobrazí tlačítko Spam Free. Zde musíte kliknout na možnost Nový filtr a nezapomeňte pojmenovat svůj filtr.

November 26, 2017