Back to Question Center
0

Zastavte kopírování! - vhled do duplicitního obsahu. Khachaturyan Nataliya, strategista pro seminární obsah

1 answers:

Bing, Yahoo, Google a další vyhledávače se nelíbí duplicitní obsah. Duplicitní nebo zkopírovaný obsah znamená podobné články a texty jsou zobrazeny na různých internetových stránkách. Výsledkem je, že vyhledávače nedosahují představu, která webová stránka publikuje původní obsah a jak hodnocit více stránek nebo blogů - partes de una camara nikon reflex. To může poškodit pořadí různých webových stránek, zvláště když lidé začali své webové stránky pro elektronický obchod a propojili různé verze stejného obsahu. Je možné porovnat duplicitní obsah s kvalitou, protože může způsobit problémy, protože na různých webových stránkách jsou přítomny více kopií stejného textu nebo článku.

Khachaturyan Nataliya, Semalt Content Strategist, vysvětluje, že jako čtenář nebudete rádi různé stránky, které budou stejnou věc opakovat. Dokonce i vyhledávače nemají rád webové stránky a blogy, které zobrazují duplicitní obsah jen proto, aby zlepšili své postavení. Pokud se potýkáte s tímto problémem, nejste sami, protože se stěžuje na mnoho webmasterů a zavádějí se různé systémy pro správu obsahu, které zabraňují duplicitnímu obsahu.

Příčiny duplicitního obsahu

Existuje mnoho důvodů, proč je obsah kopírován a duplikován na internetu. Nejčastěji uživatelé nekopírují obsah sami a většinou jsou kopírováni roboty a roboty spammerů. Stává se to proto, že vývojáři nemyslí jako uživatel nebo prohlížeč a cítí se jen jako boty nebo pavouci. Možná jste si všimli, že databázové systémy napájejí celé webové stránky a ve stejné databázi, existují webové stránky a software, které umožňují, aby stejné články byly publikovány vícekrát na internetu.

1. ID relace

Pokud chcete sledovat návštěvníky a ukládat informace o svých webových stránkách, měli byste návštěvníkům dát různé "sezení". Relace se udržuje, když uživatel klikne na váš odkaz nebo webovou stránku prostřednictvím ID relace. Cookies můžete použít, aby to umožnilo, a to znamená, že všechny interní odkazy získají ID relace připojené k adrese URL.

2. Parametry adresy URL použité pro třídění a sledování

Další hlavní příčinou duplicitního nebo zkopírovaného obsahu je použití různých parametrů adres URL, které nemohou měnit obsah na konkrétní stránce. Můžete například vidět https://www.abc.com/keyword-x/and https://www.abc.com/keyword-x/?source=rss současně, ale nejsou podobné adresy URL a vyhledávače je budou odlišovat. Každý parametr přidaný do adresy URL nemůže změnit životně důležité části obsahu.

3. Škrabáky a syndikování obsahu

Někdy webové stránky třetích stran zkopírují váš obsah záměrně, aniž by vám něco věděli. Nezaručují vždy svůj originální obsah a vyhledávače nerozumí, jak s těmito problémy řešit. Čím slavnější je vaše stránky, tím více škrábadel a spamerů bude kradit její obsah.

4. Komentář

V aplikacích Wordpress a dalších systémech správy obsahu existují možnosti pro paginování komentářů. To vede k duplikování článků na internetu.

Pokud váš WordPress nebo jiný systém správy obsahu vytváří stránky přátelské k tisku a propojíte je s vašimi články, společnost Google je považuje za nelegální a může zablokovat vaše stránky. Tudíž byste se měli vyhýbat stranám přátelským k tisku a soustředit se na čerstvě napsaný obsah.

Řešení duplicitního obsahu

Pokud jste se rozhodli, které adresy URL jsou kanonické adresy URL pro váš obsah, měli byste co nejdříve spustit postup kanonikalizace. To znamená, že budete muset nechat vyhledávače vědět o kanonických verzích vašich webových stránek a nechat je najít co nejdříve. V některých případech můžete zabránit tomu, aby celý systém vytvořil nesprávné adresy URL vašeho obsahu, ale někdy je nechtěně přesměrován. Pokud jste zkopírovali obsah někoho, je důležité připsat zdroj, aby vyhledávače získaly představu o tom, odkud pochází obsah. Navrhujeme však, abyste se vyhnuli kopírování obsahu ostatních a pravidelně psali své články. Pomůže vám získat dobré hodnocení vyhledávačů.

November 26, 2017